یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 120603616
فرماندار اشکذر تأکید کرد؛

نیاز جامعه به برنامه‌های فرهنگی خلاقانه / لزوم فراخوان برنامه‌های ابتکاری در حوزه کتاب


فرماندار اشکذر در نشست انجمن کتابخانه‌های شهرستان با اشاره به نیاز جامعه به برنامه‌های فرهنگی خلاقانه خواستار اهتمام بیشتر دستگاه‌های فرهنگی به انجام برنامه‌های نشاط‌آور و نیز برگزاری فراخوان فعالیت‌های ابتکاری مرتبط با حوزه کتاب شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ محمدعلی شاه‌حسینی در نشست انجمن کتابخانه‌های اشکذر با اشاره به انتخاب متوالی روستاهای این شهرستان در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب کشور افزود: این رخداد بیانگر برنامه‌ریزی منسجم و کار پرتلاش سازمان‌های مردم‌نهاد است که باید با حمایت دستگاه‌ها استمرار یابد.

 

فرماندار اشکذر تعمیر و بازسازی کتابخانه‌های شهرستان را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیشروی انجمن برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با حمایت و همراهی خیرین، دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و همچنین افزایش اعتبارات، کمبودهای موجود مرتفع و نسبت به بازسازی کتابخانه‌های قدیمی اهتمام جدی صورت گیرد.

 

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود با تأکید بر نیاز جامعه به برنامه‌های فرهنگی و نیز لزوم افزایش و فراخوان برنامه‌های جانبی و ابتکاری مرتبط با حوزه کتاب توسط اداره کتابخانه‌های عمومی تصریح نمود: انتظار می‌رود نهاد کتابخانه‌ها با افزایش برنامه‌های خود در حوزه‌های فرهنگ و نشاط اجتماعی با همکاری شهرداری، فرمانداری و سازمان تبلیغات اسلامی جهش چشم‌گیری داشته باشد.

 

رئیس انجمن کتابخانه‌های شهرستان اشکذر لزوم تحرک بیشتر کتابداران را خواستار شد و ادامه داد: درصورتی‌که کتابداران پویا، خلاق و فعال باشند تحرک لازم در اعضا و کتاب‌خوان‌ها به دنبال خواهد شد که این مهم نیاز امروز جامعه است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های استان نیز انتخاب مستمر روستاهای دوستدار کتاب را فرصتی مغتنم برای این شهرستان برشمرد و اظهار داشت: شایسته نیست در این شرایط برخی از مراکز فرهنگی به دلیل مشکلات ساختمان تعطیل گردد.

 

رقیه دوست فاطمی‌ها خواستار انعکاس مشکلات کتابخانه‌ها عمومی به‌منظور بررسی و رفع موانع در نشست‌های انجمن شهرستان شد و یادآوری نمود: طی سال گذشته نیز بسیاری از کمبودها به‌ویژه در خصوص سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی و رایانه در نشست انجمن مطرح‌شده بود که خوشبختانه مرتفع گردیده است.

 

وی تعامل و همکاری را اثرگذارترین روش برای افزایش کارایی و بازدهی فرهنگی برشمرد و خواستار اهتمام بیشتر کتابخانه‌های عمومی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شد.

 

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :