يادواره شهداي اسلام آباد رستاق با حضور پرشور مردم برگزار شد

شناسه : 1477827

يادواره شهداي اسلام آباد رستاق با حضور پرشور مردم برگزار شد


يادواره شهداي اسلام آباد رستاق با حضور پرشور مردم برگزار شد

يادواره شهداي اسلام آباد رستاق با حضور پرشور مردم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، یادواره شهدای روستای اسلام آباد رستاق جمعه  شب با حضور گسترده مردم ولایت مدار این شهرستان ، معاون فرماندار، بخشدار مركزي و جمعی از مدیران استان و شهرستان  در حسینیه  اعظم اسلام آباد برگزار شد.

"سردار فتوحي" در این مراسم در سخنانی  به نقش واقعه تاریخی عاشورا در اعتلای اسلام پرداخت و اظهار داشت: عاشورا روزتجلی بندگی، منکوب ساختن اساس کفر، روز تفکیک حق از باطل و تمایز خداجویان از دنیا طلبان، روز فضیلت، رشادت، عزت و شهادت است.

 فرمانده تيپ الغدير استان به پیوند بین حماسه حسینی با 8 سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: شعائر حسینی با تکیه بر راه و روش سید شهیدان و سرور آزادگان، نظام استبدادی ایران را سرنگون ساخت و دست نشاندگان بیگانگان را به زیر کشید و امواج عاشورایی خلق به پا خاسته، دربار ستمشاهی را به هم کوبید و راه را برای بازگشت موسی زمان از میان دریای مخاطره آمیز فرعونیان هموار ساخت و در طول 8 سال دفاع مقدس نیز جوانان عاشورایی ایران اسلامی با پیروی از سالار شهیدان ، دشمن متجاوز تا بن دندان مسلح را در هم شکستند و خانه عنکبوتی صدامیان را خراب کردند.

وي با بیان اینکه مردم انقلابی و مسلمان ایران اسلامی از پیام آوران نهضت عاشورایی کربلا آموختند که باید برای پاسداری و صیانت از دستاوردهای انقلاب خود بیدار و هشیار باشند، تصریح نمود: تهاجم فرهنگی و جنگ نرم از پیامدهای هجوم ناکام و نامرادی‌های دشمن غدار است که این درس را می توان از بیانات پیام آور کربلا ، حضرت زینب کبری ( س) آموخت و برای ایمنی و امنیت دین و دنیای خود متناسب با توطئه‌ها و دسیسه‌ها فکر و برنامه داشت.

فتوحي  همچنین خانواده شهدا را اسوه صبر و ایثار توصیف کرد و افزود: خانواده معزز شهدا دین بزرگی بر گردن مردم و مسئولین دارند که حفظ نظام و دفاع از خون پاک شهدا نمونه بارز ادای دین آن عزیزان است.

سخنرانی یکی از روحانیون کشوری و مداحی از دیگر برنامه های این یادواره با شکوه بود.