یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 153226198
فرماندار اشکذر خبر داد:

پخش زنده مراسم سال تحویل در اشکذر


محمدعلی شاه حسینی از برنامه ریزی برای اجرای برنامه های ویژه در ایام نوروز اشاره و خاطر نشان کرد: جشنواره پویای نوروزی پاتوق، راه اندازی تور اشکذر گردی جهت بازدید مسافران از آثار تاریخی و باشگاه های سوارکاری و پخش چهار ساعت برنامه زنده تلویزیونی سال تحویل در شهرستان از جمله شاخص ترین این برنامه هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، چهارمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان اشکذر با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل دفتر شهری و شوراها، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و دستگاه های خدمت رسان عضو ستاد در سالن کوثر فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار اشکذر ضمن ارائه گزارش عملکردی از جلسات قبل و هم چنین اقدامات انجام شده توسط هر یک از کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر از آمادگی این شهرستان برای استقبال از نوروز 98 خبر داد.

 

محمدعلی شاه حسینی با بیان اینکه بعضی از آثار تاریخی شهرستان دارای مالکیت چندگانه هستند، گفت: اگر چه جلساتی در طول سال و در این زمینه برگزار شده است ولی می طلبد که برای یک بار بحث چند مالکیتی آثار تاریخی شهرستان بسته شود تا در ایام نوروز بدون هیچ گونه مشکلی جهت بازدید مسافران نوروزی مورد استفاده قرار گیرد.

 

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان اشکذر به وضعیت نامناسب جاده سنتو در محدوده شهرستان اشاره و اظهار داشت: سنتو یکی از محورهای اصلی حمل و نقل کشور محسوب می شود و باید با محوریت حوزه معاونت عمرانی استانداری موارد اختلافی فی مابین شهرداری و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرتفع تا جهت تردد در اختیار مردم قرار گیرد.

 

وی به تردد ماشین آلات سنگین در محدوده شهرستان اشاره و بر لزوم تسریع احداث کمربندی از سه راهی طبس تا پل الغدیر جهت انتقال ترافیک این ماشین آلات به خارج از محدوده شهرستان تاکید کرد.

 

فرماندار اشکذر از برنامه ریزی برای اجرای برنامه های ویژه در ایام نوروز اشاره و خاطر نشان کرد: جشنواره پویای نوروزی پاتوق، راه اندازی تور اشکذر گردی جهت بازدید مسافران از آثار تاریخی و باشگاه های سوارکاری با محوریت شهرداری و پخش چهار ساعت برنامه زنده تلویزیونی سال تحویل در شهرستان با همکاری صداوسیما مرکز یزد از جمله شاخص ترین این برنامه هاست.

 

محمدعلی شاه حسینی با بیان اینکه کار تعمیر، تجهیز، بازبینی و درجه بندی مدارس جهت اسکان انجام شده، از آمادگی 280 کلاس درس در قالب 37 مدرسه جهت اسکان هر چه بهتر مسافران نوروزی خبر داد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری از برنامه های ویژه این معاونت برای معرفی استان و شهرستان های تابعه به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: نقشه جامعی از استان با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه شده که به همراه نقشه گردشگری شهرستان ها در تمام ورودی های استان و در ایستگاه های اطلاع رسانی توزیع خواهد شد.

 

محسن صادقیان افزود: در این نقشه ها تمامی آثار تاریخی، مراکز اقامتی، هتل ها، بیمارستان، داروخانه و پارک ها مشخص شده، هم چنین برگزاری جشنواره های شهری و روستایی مناطق مختلف در آن ذکر شده تا ضمن استفاده مسافران، عموم مردم استان هم بتوانند در ایام نوروز با برنامه ریزی در این جشنواره ها شرکت کنند.

 

جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر استان ادامه داد:  آنچه که از ستاد های اجرایی خدمات سفر شهرستان ها انتظار می رود این است که در جلسات آماری از وضعیت دقیق کمیته های خود اعم از مراکز اقامتی، مهمانسراها، هتل ها، اسکان در مدارس، گشت های راهداری و حمل نقل و گشت های نظارتی ارائه دهند.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه صنعت اسب یکی از پتانسیل های شهرستان اشکذر به شمار می رود، گفت: این صنعت می تواند در جذب گردشگران داخلی و خارجی موثر باشد و می طلبد که با یک برنامه ریزی منسجم نهایت استفاده را جهت معرفی این صنعت به مسافران نوروزی نمود.

 

 

 

 

 

 

 



آدرس کوتاه :