یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 126285732
در راستای اجرای قانون حدنگار؛

پلاک گذاری اراضی بخش مرکزی با استفاده از فناوری پهپاد آغاز شد


فرماندار اشکذر در نشست اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی که با حضور مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان برگزار شد از آغاز پلاک گذاری اراضی این بخش با استفاده از فناوری پهپاد خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ «محمدعلی شاه‌حسینی» در نشست اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی که با حضور مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان یزد برگزار شد گفت: به‌منظور تسریع در امور مراجعین و مردم روستاهای دهستان رستاق، نقشه‌برداری با استفاده از فناوری پهپاد در این منطقه آغازشده است.

 

فرماندار اشکذر بابیان اینکه انجام این فرآیند نیازمند همکاری شورا و خبرگان محلی است اظهار کرد: پس از انجام پلاک گذاری و ثبت در بانک کاداستر، صدور سند مالکیت برای مردم این بخش تسهیل خواهد شد.

 

مدیرکل ثبت‌اسناد استان نیز ثبت اندک پلاک گذاری و همچنین فرآیند طولانی صدور سند مالکیت را از علل اصلی اجرای نقشه‌برداری هوایی دانست و افزود: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این طرح بزرگ فراهم‌شده که در صورت همکاری مردم و شورا در مدت‌زمان کوتاهی به پایان خواهد رسید.

 

«علی کریمی» ادامه داد: در صورت اجرای طرح پلاک گذاری ضمن کاهش بروکراسی اداری و مراجعه مردم زمینه برای تسریع در امر خدمت‌رسانی و جلب رضایت حداکثری فراهم خواهد شد.

 

وی با تأکید بر ضرورت ثبت اراضی دستگاهای مستقر در این منطقه نیز عنوان داشت: طبق قانون مجلس ادارات مکلف به همکاری در این طرح هستند که نقش منابع طبیعی و آبخیزداری در این میان چشمگیرتر است.

 

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :