کمیته اشتغال خانگی شهرستان صدوق تشکیل شد

شناسه : 780990

کمیته اشتغال خانگی شهرستان صدوق تشکیل شد


کمیته اشتغال خانگی شهرستان صدوق تشکیل شد

کمیته اشتغال خانگی شهرستان صدوق تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"محمدعلی شاه حسینی" روزشنبه در نشست کمیته اشتغال این شهرستان که در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد گفت: توسعه مشاغل خانگی می‌تواند شاخص‌های اقتصادی جامعه را ارتقاء بخشد.

سرپرست فرمانداری صدوق با اشاره به مزایای مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: نه‌تنها جمعيت غيرفعال بلکه جمعيت فعال نيز مي‌توانند با ايجاد کار مناسب در منزل زمينه کسب درآمد را براي خود  فراهم کنند.

وي از ديگر مزاياي توسعه مشاغل خانگي را کاهش ميزان بيکاري در جامعه ذکر کرد و افزود: از طريق توسعه اين مشاغل نه‌تنها بيکاري کاهش مي‌يابد بلکه توزيع درآمد در جامعه عادلانه‌تر  خواهد شد.

شاه حسینی با اشاره به اينکه اشتغال يکي از راهکارهاي مهم توزيع متوازن ثروت و همچنين رهايي از فقر است گفت: هم‌اکنون در بسياري از واحدهاي مسکوني، مشاغل خانگي انجام مي‌شود اما با ساماندهي اين نوع مشاغل، وضع کار و بيمه افراد مشخص خواهد شد.

سرپرست فرمانداری صدوق در ادامه این نشست به سهم این شهرستان در کمیته اشتغال اشاره کرد و گفت: در دور سوم سفر ریاست محترم جمهور به استان مبلغ 100میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات خوداشتغالی و پشتیبان اختصاص یافت که سهم شهرستان صدوق از این مبلغ ، 6.5 میلیارد ریال می باشد.

این مقام مسئول میزان تسهیلات اعطایی برای وام های خوداشتغالی را 50میلیون ریال و برای وام های پشتیبان را تا سقف 1میلیارد ریال برای هر طرح عنوان کرد.

شهرستان صدوق با بیش از 30هزار نفر جمعیت در فاصله 12 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.