گفتگوی ویژه با فرماندار صدوق

شناسه : 780522

گفتگوی ویژه با فرماندار صدوق


گفتگوی ویژه با فرماندار صدوق

گفتگوی ویژه با فرماندار صدوق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"سعید عبداللهی" روز شنبه  در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پیرامون وضعیت فرهنگی این شهرستان گفت: خوشبختانه در دور سوم سفر ریاست جمهوری به استان اعتبار خوبی برای اجرای مصوبات فرهنگی تصویب گردید.

فرماندار صدوق افزود: هر چند این شهرستان سهم قابل قبولی در اعتبارات فرهنگی ندارد اما  انتظار داریم شاهد رشد و توسعه فرهنگی چشم گیری طی سالهای 90 و 91 باشیم.

وی با گریز به مقوله تهاجم فرهنگی و نقش متولیان امر فرهنگ کشور در راستای مبارزه با این دسیسه دشمنان خاطر نشان کرد: بعد از مسئله تهاجم فرهنگي و انتقال باورها و فرهنگ‌ها و شيوه‌هاي گوناگون زندگي از طريق وسايل ارتباط جمعي در جامعه، مهم‌ترين مشكل در حوزه فرهنگ، ناشي از عدم آگاهي كامل از مفاهيم و تاثيرگذاري فرهنگ و روشن نبودن جايگاه و نقش آن در ميان مديران اجرايي، كارشناسان و مديران فرهنگي و نيز عدم باور نقش بسزاي فرهنگ در مسير توسعه و در نتيجه محور قرار گرفتن سياست و اقتصاد در تحولات اجتماعي است.

عبداللهی تصریح کرد: براي رفع مظلوميت از مقوله فرهنگ و گسترش آن در جامعه، لازم است ابتدا مسئولان و مديران ارشد، نقش برجسته فرهنگ را باور كنند و سپس با بررسي و شناخت وضعيت موجود و درك صحيح از جامعه، پيچيدگي، چالش‌ها و آسيب‌هاي فرهنگي موجود، با برنامه‌ريزي و سياست‌‌گذاري مناسب و صحيح براي حل بحران فرهنگي كشور اقدام كنند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان کمبودهای فرهنگی شهرستان را در ابعاد مادی و معنوی برشمرد و تاکید کرد: با توجه به تازه تاسیس بودن این شهرستان از بسیاری از امکانات فرهنگی محروم هستیم که انتظار می رود با رویکرد فرهنگی سفر سوم ریاست جمهوری این کمبودها مرتفع گردد.

این جانباز جنگ تحمیلی شورای فرهنگ عمومی در شهرستان ها را یک ظرفیت بالقوه برای توسعه همه جانبه فرهنگی توصیف کرد و افزود: در این شوراها تصمیمات بسیار خوبی گرفته می شود و همفکری های ارزنده ای در راستای شناسایی توانمندی های فرهنگی، اجتماعی و مشارکتی مردم انجام می شود.

فرماندار صدوق به ابعاد ویژه نظارتی فرمانداری در سال 1390 اشاره و تصریح کرد: در سال جدید با رویکرد ویژه ای که از سوی فرمانداری شهرستان اعمال می شود با هرگونه کوتاهی، بی نظمی و یا کم کاری از سوی مدیران شهرستانی برخورد قانونی می شود.

عبداللهی با اشاره به ظرفیت نخبگان این شهرستان در راستای اجرای قدرتمند سند توسعه و چشم انداز طی ماه های آتی افزود: دبیرخانه این سند همچنان آماده پذیرش هرگونه پیشنهاد و یا طرحی برای توانمندسازی شهرستان صدوق در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری، اقتصادی و ... می باشد.

فرماندار صدوق در پایان این گفتگو اظهار امیدواری کرد سال 1390 سالی سرشار از موفقیت و دستاوردهای مختلف در زمینه های متعدد علمی، فرهنگی، ورزشی و ... برای شهرستان صدوق باشد.