گفتگو با بخشدار مركزي صدوق

شناسه : 780372

گفتگو با بخشدار مركزي صدوق


گفتگو با بخشدار مركزي صدوق

گفتگو با بخشدار مركزي صدوق

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق،"محمدحسين فلاح" روز دوشنبه در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني فرمانداري پيرامون سال جهاد اقتصادي گفت: مقام معظم رهبري با توجه به شرايط كشور و اوضاع منطقه امسال را به نام جهاد اقتصادي نامگذاري نموده اند.

 بخشدار مركزي صدوق تصريح كرد:رهبر انقلاب اسلامی ایران، نه تنها تحولات اقتصادی را در صدر اصلاحات کشور در سال‌های اخیر قرار داده‌اند، بلکه در سال جدید از تعبیر جهاد استفاده کردند که به نظر من این امر یک اتمام حجت برای همه مسئولین و آحاد جامعه است.

فلاح با اشاره به معاني و برداشت هاي مختلف از كلمه جهاد خاطر نشان ساخت: حال اگر به اختصار بخواهیم این رویکرد را واکاوی کنیم، باید دقت در تعبیر به‌کار برده توسط ایشان داشته باشیم. عبارت «جهاد اقتصادی» به دلیل استفاده از واژه «جهاد» چندین بعد دارد که یک بعد آن بعد دینی و وظیفه‌محور آن برای هر ایرانی است.بعد دوم که بسیار اهمیت دارد، مردمی بودن آن و سهم توده مردم در این حرکت است؛ یعنی با این نام‌گذاری، رهبر معظم انقلاب شکل‌گیری اصلاحات اقتصادی را از یک موضوع دانشگاهی و نخبگی وارد فاز مردمی و به عنوان یک وظیفه عمومی ترسیم کردند.

وي افزود: بعد دیگر این نام‌گذاری نیز این مسئله است که وقتی یک امری به عنوان جهاد تلقی می‌شود، یعنی از وضعیت کنونی و ساختارهای معیوب کنونی با توجه به ظرفیت‌های موجود در جامعه ایرانی رضایت نداریم و سریعاً باید با تحول آن‌ها را اصلاح کنیم.

بخشدار مركزي صدوق تصريح كرد:خوشبختانه اجرای موفق قانون هدفمندی یارانه‌ها نشان داد که شرط اصلی موفقیت در هر طرح اقتصادی خیزش و همراهی مردم است. مردم نشان دادند که با هر طرح اقتصادی که منجر به بهبود وضعیت اقتصادی عموم شود و جهت‌گیری‌های عدالت‌خواهی هم داشته باشد، موافق و همراه هستند، اگرچه در شرایط کنونی ممکن است سختی‌هایی را هم متحمل شوند.

فلاح در پايان اين گفتگو افزود: در سال جدید نیز همچون سایر سال‌های گذشته سخنان رهبر معظم انقلاب پشتوانه قاطعی برای همه مسئولین است که باید در این جهاد اقتصادی، برنامه‌ها و جایگاه خودشان را تبیین و مشخص کنند.