گفتگو با بخشدار مرکزی صدوق پیرامون سالروز فتح خرمشهر

شناسه : 780542

گفتگو با بخشدار مرکزی صدوق پیرامون سالروز فتح خرمشهر


گفتگو با بخشدار مرکزی صدوق پیرامون سالروز فتح خرمشهر

گفتگو با بخشدار مرکزی صدوق پیرامون سالروز فتح خرمشهر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"محمد حسین فلاح تفتی" روز دوشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری با اشاره به اهمیت ویژه سالروز آزادسازی خرمشهر در تاریخ ایران گفت:سوم خرداد روز حماسه دلاور مرداني است که با ايثار و جانفشاني و با توجه به همه استحکاماتي که دشمن براي جلوگيري از دست يابي ياوران مهدي ( عج ) ايجاد کرده بود شهري راآزاد کردند  که به تعبير امام آن را خدا آزاد کرده بود .

بخشدار مرکزی صدوق افزود:هنگامي كه مرحله اول و دوم عمليات بيت المقدس به پايان رسيد و رزمندگان ما در اطراف خرمشهر مستقرشدند، راديوي رژيم بعثي، مي كوشيد در تبليغات كاذب خود، حضور نيروهاي عراق را در خرمشهر به رخ بكشد تا توجيهي براي ترميم روحيه نيروهاي شكست خورده و رو به هزيمت عراق باشد. فتح خرمشهر در زماني كمتر از ۲۴ ساعت، موجب شد كه بخش قابل توجهي از نيروهاي مهاجم عراقي به اسارت نيروهاي جمهوري اسلامي ايران درآيند.

فلاح با اشاره به مقاومت رزمندگان در تمامی صحنه های حق علیه باطل گفت:اگر امروز در هر شهر و روستا به گلزار شهيدان گذر كنيم و تاريخ نقش بسته بر سنگرها را مرور كنيم، خواهيم ديد كه مجموعه شهيدان سوم خرداد ۱۳۶۰ الگويي  از ملت مقاوم ايران است 

وی تصریح کرد: سوم خرداد و روز آزادسازي خونين شهر در جمهوري اسلامي ايران روز بزرگ و بياد ماندني است و بايد اين روز ملي و اسلامي را پاس بداريم و تقارن سوم خرداد با ولادت فاطمه زهرا(س ) را به فال نيک  مي گيريم و بايد تلاش کنيم که جلوه هاي ايثار رزمندگان و شيريني حلاوت اين پيروزي با تولد ام ابيها فاطمه زهرا ( س ) براي مردم ما بهتر از سنوات گذشته باشد.

فلاح گرامی داشت این روز مهم و تاریخی در سطح شهرستان را ضروری عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: ادارات سطح شهرستان برنامه های ویژه ای متناسب با این روز عزیز خواهند داشت.