گفتگو با معاون فرماندار صدوق

شناسه : 780662

گفتگو با معاون فرماندار صدوق


گفتگو با معاون فرماندار صدوق

گفتگو با معاون فرماندار صدوق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"محمدعلی شاه حسینی" روز دوشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری با اشاره به پتانسیل این شهرستان در استفاده از انرژی های پاک گفت: با پیشرفت تکنولوژی، نیاز انسان به استفاده از انرژی های نو بیشتر شده است.

معاون فرماندار صدوق افزود: مصرف انرژی در دنیا روز به روز در حال افزایش است و با بکارگیری تکنولوژی های جدید ، نیازمند حرکت به سمت انرژی های نو هستیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کشور ما دارای قابلیت های زیادی در زمینه استفاده از انرژی بادی می باشد، افزود: انرژی باد بدلیل تجدید پذیر بودن و عدم آلوده ساختن محیط زیست از بهترین انواع منابع انرژی در دنیا محسوب می شود.

شاه حسینی  مناطق خضرآباد و  ندوشن را از لحاظ جغرافیایی  مستعد برای تولید انرژی از طریق باد عنوان کرد و افزود: این مناطق بدلیل بادخیز بودنشان در بیشتر ایام سال، پتانسیل تولید انرژی برق را از این طریق دارند.

معاون فرماندار صدوق تصریح کرد:در کنار هر شهر یا روستایی که متوسط سرعت باد در آن مکان 7 یا 8  متر بر ثانیه باشد و در 25 درصد زمان از سال وزش باد در آنجا وجود داشته باشد، استفاده از این انرژی و احداث نیروگاه های بادی در آن منطقه به صرفه خواهد بود.

وی با اشاره به مزیت های تولید انرژی پاک خاطر نشان کرد: از مزایای استفاده از این انرژی عدم نیاز توربین بادی به سوخت، تامین بخشی از تقاضاهای انرژی برق، کمتر بودن نسبی انرژی باد نسبت به انرژی فسیلی در بلند مدت، تنوع بخشیدن به منابع انرژی و ایجاد سیستم پایدار انرژی، قدرت مانور زیاد در بهره برداری( از چند وات تا چندین مگاوات) ، عدم نیاز به آب و نداشتن آلودگی محیط زیست می باشد.

این مقام مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد با شناسایی این مناطق توسط مسئولان امر زمینه راه اندازی نیروگاه های برق بادی  در این شهرستان فراهم گردد.