13 آبان یادآور حوادث تاریخی

شناسه : 785603

13 آبان یادآور حوادث تاریخی


13 آبان یادآور حوادث تاریخی

13 آبان یادآور حوادث تاریخی

  "سعید عبداللهی"فرماندار صدوق سه شنبه صبح در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری صدوق پیرامون 13 آبان گفت:سیزده آبان از جمله روزهای پرفروغی است که در تاریخ ایران زمین، همواره برجسته و سربلند است.

وی خاطر نشان کرد:13 آبان ، یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقش اساسی داشتند. در آن روز سال1343 ، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند. در همان روز سال 1357 ، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید و در روز 13 آبان1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند و بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.

فرماندار صدوق سه رویداد یاد شده را نشان از ماهیت استکباری آمریکا و نیز آزادگی ملت ایران در مقابل شرارت های آمریکا عنوان و تصریح کرد: ایران، آمریکا، انقلاب و آبان ماه مقوله هایی بهم تنیده در این برهه خاص از تاریخ معاصرند که ما را به عمق ریشه ها و اوج شاخه ها و جوانه های تاریخ انقلاب اسلامی می کشاند.

عبداللهی به دست تازی آمریکا در منطقه خاورمیانه اشاره کرد  و گفت: هراس از بیداری اسلامی از یک سو و میل به سلطه بی رقیب بر ذخایر بی نظیر انرژی منطقه از سوی دیگر ، خاورمیانه را به کانون شرارت و کینه توزی امریکا مبدل ساخته است.