یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

شناسه : 124890205

8 ایستگاه برای پیشگیری از طغیان آفت مگس مدیترانه‌ای در شهرستان نصب شد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر در نشست هماهنگی «مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه‌ای» از نصب 8 ایستگاه برای پیشگیری و کنترل طاعون گیاهی خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ «محمدحسین قانعیان» در نشست هماهنگی «مبارزه با آفت مگس میوه مدیترانه‌ای» با تشریح وضعیت آب و همچنین لزوم بهره‌برداری از ظرفیت منابع موجود گفت: اکنون استان یزد و شهرستان اشکذر به لحاظ منابع آب در وضعیت دشواری است و می‌طلبد کشاورزان با استفاده از امکانات موجود نهایت بهره‌برداری را داشته باشند.

 

بخشدار مرکزی اشکذر بابیان اینکه حمله آفت مگس میوه مدیترانه‌ای در سال گذشته خسارت بسیاری به محصولات کشاورزی این خطه وارد کرده است خاطرنشان نمود: با استفاده از راهکارهای عملی کنترل این آفت همچون برگزاری دوره‌های آموزشی می‌توان تا حدود زیادی از طغیان آن جلوگیری کرد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اشکذر نیز ضمن بیان اهمیت مبارزه با مگس میوه مدیترانه‌ای گفت: تغییر اقلیم و گرم شدن هوا و نداشتن زمستان‌های سرد و نبود یخبندان، موجب هجوم آفات به‌ویژه آفت خطرناک مگس میوه مدیترانه‌ای شده است.

 

«عباس بشارتی» یادآور شد: آفت بیشتر به محصولاتی مانند هلو، زردآلو، گلابی، گوجه، سیب، آلو، توت، به، انگور، خرمالو، انار، انجیر، مرکبات و بعضی از انواع گیاهان زراعی یک‌ساله حمله می‌کند که با توجه به گسترده بودن حجم خسارات به طاعون گیاهی مشهور است.

 

وی با اشاره به نصب 8 ایستگاه در مناطق مختلف شهری و روستایی ادامه داد: انتظار می‌رود با همکاری کشاورزان به‌ویژه مردم شهر اشکذر این آفت طی سال جاری کنترل و کمترین میزان خسارات را به مزارع کشاورزی وارد نماید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 آدرس کوتاه :