فرماندار اشکذر خبر داد;

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ محمدعلی شاه‌حسینی در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان اشکذر بابیان اینکه ضروری است سیاست‌های واگذاری زمین در شهرستان تابع قوانین و با هماهنگی متولیان باشد اظهار داشت: در همین راستا اقدامات مؤثر باهدف نظارت بر روند واگذاری‌ها انجام‌شده است.

 

فرماندار اشکذر نقشه‌برداری هوایی از طریق پهپاد را به‌عنوان یکی از این قبیل فعالیت‌ها عنوان کرد و افزود: این مهم برای اولین بار در استان به‌منظور مشخص نمودن حدود و نیز شماره‌گذاری از زمین‌های چند روستای بخش رستاق انجام‌گرفته است.

 

وی با تأکید بر ضرورت تیزبینی و دقت ویژه مدیران و متولیان از حدومرز اراضی ملی گفت: ممکن برخی از سودجویان از خلع‌های قانونی سوءاستفاده نمایند که می‌بایست با نظارت و بازدید قبل از هرگونه تصرف با آن‌ها طبق قانون برخورد کرد.

 

رئیس شورای حفاظت از اراضی ملی به حساسیت‌ها و ضرورت دقت نظر در خصوص خلع ید زمین‌های موات و دولتی اشاره کرد و گفت: برخی سودجویان با تصرف زمین‌های بایر نسبت به کشت اقدام نموده‌اند که ضروری است با همکاری دستگاه قضا نسبت به بازپس‌گیری آن اقدامات لازم صورت گیرد.

 

شاه‌حسینی افزود: بانک اطلاعاتی از زمین‌های خلع ید شده تهیه گردیده و ازاین‌پس واگذاری به درخواست‌کنندگان بر مبنای این بانک اطلاعاتی و منطبق بر قانون انجام می‌شود.