اولین مانور نجات غریق در استخرهای کشاورزی در شهرستان اشکذر برگزار شد/ توصیه‌های مکرر فرماندار اشکذر در خصوص ایمن‌سازی استخرهای کشاورزی

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در جریان برگزاری اولین مانور نجات غریق که همزمان با پنجمین روز ازهفته پدافند غیرعامل انجام شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه طی سال‌های اخیر شاهد حوادث تلخی از غرق شدن برخی از هم‌وطنان‌مان بوده‌ایم و مکرر بر پیگیری مسئولان ذی‌ربط درخصوص ایمن سازی استخرهای کشاورزی توصیه شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر همزمان با پنجمین روز از هفته پدافند غیرعامل، در راستای تقویت توان عملیاتی تیم‌های امداد و نجات شهرستان و نیز اهمیت موضوع ایمنی و امداد و نجات در استخرهای کشاورزی، اولین مانور آموزشی – امدادی نجات غریق با محوریت جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر در منطقه حسین‌آباد پوراکبری بخش مرکزی برگزار شد.

فرماندار شهرستان اشکذر در حاشیه این برنامه ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری مانور نجات غریق، از عدم ایمن‌سازی برخی از استخرهای کشاورزی انتقاد، خاطرنشان کرد: متأسفانه طی سال‌های اخیر شاهد حوادث تلخی از غرق شدن برخی از هم‌وطنان‌مان بوده‌ایم و مکرر بر پیگیری مسئولان ذی‌ربط درخصوص ایمن سازی استخرهای کشاورزی توصیه شده است.

گفتنی است برگزاری کارگاه آموزشی - توجیهی با دستورالعمل ایمنی در استخرهای کشاورزی، لزوم نصب علائم هشدار دهنده، نصب تابلو و شناسنامه استخر، نصب حصار و اقدامات ایمنی در استخر نظیر طناب، لاستیک و همچنین عملیات نجات فرد غرق شده در استخر و استفاده از تکنیک‌های فردی در نجات وی از مهمترین برنامه‌های این مانور بود.

همچنین در این مانور مهارت‌های کمک‌های اولیه در خصوص احیای فرد مصدوم حادثه به حضار توسط مربی جمعیت هلال احمر شهرستان آموزش داده شد.