ديدار نماينده مردم يزد و صدوق در خانه ملت و فرماندار اين شهرستان با سالمندان موسسه حضرت زهرا(س)

به گزرش روابط عمومي فرمانداري صدوق، "سعيد عبداللهي" روز سه شنبه در بازديد از مركز نگهداري سالمندان شرف آباد رستاق گفت: سالمندی، موهبتی الهی است و سالمند تجربه پربهایش، از بزرگ ترین گنجینه هاست.

فرماندار صدوق افزود: بشریت، پیشرفت اخلاقی خود را مدیون کهنسالان است. در کهنسالی، انسان بهتر و فرزانه می شود و تجربه های خود را به نسل های آینده انتقال می دهد.

عبداللهي به نقش خانواده ها در حفظ كرامت سالمندان اشاره كرد و خاطر نشان ساخت: شایسته است فرزندان و افراد خانواده، بنا برسفارش قرآن کریم و پیشوایان دینی، سالمند را در جایگاه واقعی اش، یعنی «خانواده» نگهداری کنند.

اين مقام مسئول اضافه كرد:قدرشناسی از سالمندان، همان رفتار درست و محترمانه، و شناخت نیازهای روحی آنان است و از ضروری ترین نیازهای سالمندان، محبت و توجه می باشد.

"علي اكبر اولياء" نيز در اين بازديد گفت: خانواده، یکی از کانون های مقدس در دین اسلام است و در پرتو خانواده است که بقای نسل تضمین می شود و خانواده محل امنی برای آرامش افراد و بستری برای کمال انسان می گردد.

نماينده مردم يزد و صدوق اظهار داشت: در آموزه های دینی، برای ایجاد و ماندگاری این کانون سفارش های فراوانی شده است و مهم ترین دستور اسلام در این خصوص، احترام گذاشتن فرزندان به والدین و یاری رساندن به آنان است.

اوليا در توصيف مقام سالمند افزود: عزت مندیِ سپیدمویی و سالمندی از آن روست که سالمند، رسالت انسانی خویش را در این روزگار پرآشوب به شایستگی انجام داده و اینک با انبوهی از تجربه های گرانسنگ، در کنار دیگر افراد جامعه قرار دارد.

در ادامه اين بازديد مسائل و مشكلات اين مركز بررسي شد و جهت پيگيري موارد مطرح شده توسط  مدير مركز،  از سوي نماينده مردم يزد و صدوق در خانه ملت قول پيگيري داده شد.

مركز نگهداري از سالمندان شرف آباد با نگهداري از 30 سالمند تحت پوشش در فاصله 15 كيلومتري مركز شهرستان قرار دارد.