دبیر اجرایی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان عنوان کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری و ستاد انتخابات اشکذر، "محمدعلی شاه‌حسینی " در نشستی که به‌منظور معرفی اعضای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی اشکذر برگزار شد، در سخنان خود انتخابات را مظهر دموکراسی عنوان کرد و گفت: عوامل برگزارکننده انتخابات باید ضمن بی‌طرفی کامل زمینه حضور و مشارکت تمامی سلایق را در چارچوب قانون فراهم آورند.

 

وی با اشاره به انتخابات سال 94 افزود: مشارکت کم‌نظیر و تعامل مطلوب دست‌اندرکاران مهم‌ترین ویژگی انتخابات سال گذشته بود که در شهرستان اشکذر علیرغم وجود تفاوت سلیقه‌ها با کمترین مشکل اجتماعی برگزار شد.

 

رئیس هیئت اجرایی شهرستان اشکذر بابیان اینکه برنامه‌ریزی لازم برای فراهم نمودن تجهیزات و امکانات برگزاری انتخابات در تمامی حوزه‌های اخذ رأی انجام‌شده است ابراز امیدواری کرد: با تعامل و همکاری به‌ویژه با اعضای هیئت نظارت شاهد مشارکت و حضور پرشور مردم در انتخابات سال 96 باشیم.

 

دبیر اجرایی هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان یزد نیز بابیان اینکه شوراها مظهر مردم‌سالاری دینی هستند اظهار داشت: انقلاب اسلامی حول محور چهارگانه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است و مردم و مسئولین نیز باید تمامی همت خود را برای حفظ این ارزش‌ها به کاربندند.

 

وی بابیان اینکه شوراها بهترین و تنهاترین راه سپردن امور مردم به خود مردم است و این مهم توسعه متوازن را در پی دارد افزود: اهمیت جایگاه شوراها در جهت رفع مشکلات مردم بر هیچ‌کس پوشیده نیست و این موضوع ضرورت استفاده از نیروهای باسابقه و توانمند را نشان می‌دهد.

 

"علی افخمی " با اشاره به اینکه اعضای هیئت نظارت اشکذر از معتمدین محلی و خوش‌نام انتخاب‌شده‌اند از آنان خواست: تا منطبق بر مکتب اسلام و مر قانون در خصوص وظایف محوله به ایشان در انتخابات عمل کنند.

 

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود بر کسب آموزش‌های لازم برای اعضا شورا تأکید کرد و نقش شوراهای قانون‌مدار و آگاه را در توسعه متوازن جامعه مؤثر دانست.

 

در پایان این نشست اعضای هیئت نظارت بر انتخابات اشکذر احکام خود را دریافت و آقای علی‌محمد دهقانی به‌عنوان رییس این هیئت انتخاب شد.