فرماندار اشکذر درخواست کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ در نشست شورای مدیریت بحران شهرستان اشکذر از متولیان اماکن مذهبی خواسته شد نسبت به رعایت نکات ایمنی محافل عزاداری به‌ویژه در تاسوعا و عاشورا حسینی اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

 

محمدعلی شاه‌حسینی با اشاره به حوادث و مخاطرات پیش‌آمده سال‌های گذشته در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان از تمامی شهروندان و نیز متولیان این محافل درخواست کرد تا پیش‌بینی‌های لازم برای ایمنی و کنترل حوادث احتمالی داشته باشند.

 

کارشناس مدیریت بحران استانداری یزد نیز در این نشست اظهار داشت: با ارائه دستورالعمل‌های ایمنی پیشگیری از بروز حادثه در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا از سوی مسئولان مربوطه (شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها) در شهرستان از شهروندان و اداره‌کنندگان این اماکن خواسته‌شده به نکات ایمنی به‌خصوص توصیه‌های مربوط به پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث توجه نمایند.

 

احمد آخوندی با اشاره به این‌که در تمامی اماکن عمومی که برخوردار از شمار مراجعه‌کنندگان بالا و تراکم است، حتی وقوع حوادث کوچک نیز می‌‌تواند به هجوم جمعیتی و حوادث ثانویه منجر شود، گفت: نگاهی به حوادث رخ‌داده در اماکن مذهبی طی سال‌های اخیر در داخل و خارج نشان‌دهنده حساسیت تأمین ایمنی حداکثری این مراکز است.

 

وی افزود: بنابراین ایجاد ستاد مدیریت بحران در اماکن مذهبی‌، راه‌اندازی سامانه فرماندهی حادثه و همچنین تدوین سند کاهش خطرپذیری می‌تواند مجموعه حوادث محتمل، ظرفیت‌های پاسخگویی و نقشه کاهش خطرپذیری را در اختیار مدیریت این مراکز قرار داده و از حوادث جلوگیری و پیشگیری نمود.

 

آخوندی استانداردسازی بناهای مدارس در مقابل حوادث طبیعی اقدام اساسی و ضروری است و بر ضرورت توجه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان تأکید کرد.

 

کارشناس مدیریت بحران استان بر اهمیت بیمه اماکن مسکونی و تجاری اشاره کرد و از بخشداران و دهیاران خواست تا در راستای فرهنگ‌سازی این مهم تلاش نمایند.

 

آخوندی خاطرنشان کرد: در آستانه فرارسیدن فصول سرد و تکثیر وقوع حوادث طبیعی ناشی از بارندگی‌های باران، برف در مناطق کوهستانی و تغییرات جوی، ارتقا آمادگی در شهرستان به‌منظور مقابله با هر نوع حادثه احتمالی در اولویت قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

.