در نشست مدیریت بحران شهرستان اشکذر تأکید شد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" روز سه‌شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان اشکذر اظهار داشت: سرعت عمل در زمان طلایی بحران از کلیدی‌ترین مواردی است که می‌تواند زمینه کاهش خسارات احتمالی را در پی داشته باشد و ضروری است تا تمامی دستگاه‌ها پیش‌بینی لازم را برای شرایط قبل، حین و بعد از هر رخدادی انجام دهند.

 

فرماندار اشکذر بر آمادگی همه‌جانبه مدیران در زمان‌های بحرانی تأکید کرد و افزود: مدیران توانمند افرادی هستند که بتوانند در شرایط بحرانی بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ نمایند تا از میزان خسارت‌های جانی و مالی کاسته شود.

 

وی با اشاره به‌ضرورت مدیریت یکپارچه در خصوص کنترل آفت مگس میوه مدیترانه افزود: علیرغم تدابیر اندیشیده شده همچنان باغات شهرستان اشکذر در معرض طغیان آفت مگس میوه مدیترانه‌ای قرار دارد و کنترل این آفت تنها با همکاری و همیاری مردم با مسئولین ممکن است.

 

کارشناس مدیریت بحران استان نیز در صحبت‌های خود اظهار داشت: آفت مگس میوه مدیترانه‌ای طغیانی است که در سال گذشته شهرستان‌های اشکذر، تفت، مهریز و بخشی از عقدا را درگیر خودکرده بود و امسال با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد در مرحله اول در صورت مشاهده کانون کوبی و نیز جمع‌آوری میوه‌ها صورت گیرد.

 

"احمد آخوندی" افزود: طبق پیش‌بینی صورت گرفته در صورت خسارت 50 درصدی این آفت تنها 31 میلیارد تومان به باغات انار سطح استان خسارت وارد می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: می‌توان در صورت انجام اقدامات به‌موقع درراه مبارزه با این آفت از ایجاد خسارت درختان انار به‌عنوان یک محصول استراتژیک در استان جلوگیری کرد.

 

کارشناس مدیریت بحران استان کمبود آب، خشک‌سالی و نیز آتش‌سوزی منازل مسکونی و باغات را از دیگر مباحث بحرانی در سطح کشور و به‌تبع آن شهرستان اشکذر عنوان کرد و بر ضرورت همراهی و همکاری مردم و مسئولین به‌منظور صرفه‌جویی و حفاظت از منابع طبیعی موجود تأکید نمود.