فرمانداران استان در صدوق گرد هم آمدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"سعید عبداللهی" فرماندار این شهرستان روز سه شنبه در نشست توجیهی سند توسعه و چشم انداز صدوق که با حضور فرمانداران استان در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد با بیان  حماسه نهم دیماه به عنوان روز ملی بصیرت گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی با بهره گیری از توان، پول، و احزاب خارجی بدنبال از پای درآوردن انقلاب اسلامی بودند.

وی  افزود: حضور مردم در نهم دی ماه و پشتیبانی از رهبری و حمایت از اباعبدالله الحسین و عاشورای حسینی موجب شد که فتنه آنان خنثی شود.

عبداللهی به مراحل تدوین سند توسعه و چشم انداز شهرستان صدوق اشاره کرد و افزود: صدوق به عنوان اولین شهرستان در تهیه و تدوین سند توسعه الگویی برای سایر شهرستان ها است.

فرماندار صدوق برنامه ریزی و آینده نگری را در تدوین سند راهبردی حساس و مهم توصیف کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره جامع نگری را در تمامی امور سفارش و  بر انجام کارهای پژوهشی و امثالهم در جهت نيازهاى كشور تاکید کرده اند.

این مقام مسئول به چشم انداز بیست ساله کشور اشاره کرد و گفت: این یک نقشه جامع علمی کشور است که در تدوین سند توسعه و چشم انداز شهرستان ها نیز می بایست  طبق اسناد بالادستی و برمبنای راهبردهاى عملياتى و برنامه‏ريزيهاى زمان‏دار و منظم، حرکت کنیم.

فرماندار صدوق اما هماهنگی و همسویی شهرستان های همجوار در موارد مهمی چون آلایندگی زیست محیطی و راه های ارتباطی را خواستار شد و بر آلایندگی دشت یزد اردکان به عنوان یک معضل زیست محیطی در آینده خبر داد.

وی وجود صنایع متعدد در این مسیر و عدم رعایت قوانین زیست محیطی توسط آنها را عامل مهم آلودگی هوای شهرستان های یزد و صدوق عنوان کرد و افزود: در تدوین سند توسعه و چشم انداز شهرستان های اردکان، میبد ، یزد و صدوق توجه به این مهم ضروری است.

عبداللهی توجه به مسائل فرهنگی و مطالعه زیرساخت های آن را از دغدغه های مهم و قابل توجه در تدوین سند توسعه و چشم انداز دانست و تاکید کرد:بدون پیشرفت فرهنگی ، توفیقی در مباحث اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و هنری نخواهیم داشت.

در ادامه این نشست"سید مجتبی حسینی پور" معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی استانداری یزد بر ضرورت تدوین اسناد چشم انداز توسعه شهرستانی اشاره کرد و گفت: یکی از حرکات مهم دولت طی این چند سال رسیدگی و آینده نگری در وضعیت شهرستان ها با تدوین سند توسعه و چشم انداز است که انتظار می رود با تحرک و همکاری دستگاه ها ، استفاده از ظرفیت شهرستان و استفاده بهینه از وضع موجود به افق های روشنی دست یافت.

وی تقویت تعامل با دانشگاه ها و استفاده از نظرات نخبگان شهرستانی را عامل مهمی در موفقیت سند توسعه و چشم انداز شهرستان صدوق عنوان کرد.

در ادامه این نشست فرمانداران استان به بیان نظرات و دیدگاه های خود پیرامون تدوین اسناد توسعه و چشم انداز شهرستانی پرداختند.

شهرستان صدوق با بیش از 30 هزار نفر جمعیت و با ظرفیت های اقتصادی ، فرهنگی و ورزشی در فاصله 12 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.