همزمان با مراسم نماز عبادی و سیاسی جمعه؛

فرماندار اشکذر چرایی و نحوه اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها را تبیین کرد/ ردائی: اصلاح نظام پرداخت یارانه‌‌ها تصمیمی سخت ولی درست است

روح‌الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذر، در مراسم نماز عبادی‌- سیاسی جمعه به تبیین چرایی و نحوه اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فرماندار اشکذر، روح‌الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذر در مراسم نماز جمعه اشکذر ضمن قدردانی از آحاد جمعه بخاطر همکاری و همراهی با دولت در اجرای تصمیم سخت اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، درخصوص تبیین ابعاد مختلف و چرایی اجرای طرح مزبور خاطرنشان کرد: دولت در سال 1397 براساس یک تصمیم اقتصادی برای 75 کالای اساسی ارز 4200 تومانی تعریف کرد و در ادامه این ارز را به 25 کالا و در انتها به 5 کالای اساسی از جمله 4 نهاده دامی و روغن و همچنین آرد و دارو اختصاص داد.

روح‌الله ردائی گفت: در اجرای این طرح مهم اقتصادی بیش از 75 میلیارد دلار از سوی دولت اختصاص یافت اما متأسفانه بخش زیادی از این اعتبار از چرخه تولید، توزیع و مصرف خارج و باعث سوئ استفاده عده‌ای سودجو شد.

وی افزود: بخش زیادی از این سرمایه‌ها نیز بعد از تولید بصورت قاچاق به توزیع و مصرف در دیگر کشورهای منطقه رسید؛ بنابراین با توجه شرایط خاصی که در کشور حاکم بود دکتر سید ابراهیم رئیسی، رئیس محترم جمهوری بر اساس یک تصمیم سخت ولی درست و هماهنگ با مجلس شورای اسلامی مصمم به اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در بین مردم شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر در ادامه با اشاره به ضرورت تبیین چرایی و نحوه اجرای این طرح برای آحاد مردم، خاطرنشان کرد: همه ما باید با مطالعه و بررسی ابعاد مختلف این طرح بزرگ اقتصادی نسبت به تبیین و آگاهی‌بخشی آن برای همه مردم نقش ایفا کنیم.

فرماندار شهرستان اشکذر در بخش دیگری از سخنانش به مزایای اجرای این طرح اقتصادی اشاره و تصریح کرد: کم کردن فاصله سرانه مصرف کالاها بین دهک‌های بالا و پایین، جلوگیری از رانت ارزی و خروج سرمایه، کاهش تقاضای کاذب ارز، جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی، افزایش بهره‌وری و صرفه‌جوهای خردمندانه کالاهای اساسی خام، ایجاد فرصت‌های‌ اقتصادی برابر درکشور، کنترل روان و ساده‌تر بازار از جمله مزایا و دستاوردهای این طرح خواهد بود.

وی ادامه داد: در فرآیند اجرای مطلوب این طرح تدابیری اندیشیده شده است که تهیه بسته‌های حمایتی برای همه تولیدکنندگان بویژه تولیدکنندگان دام و طیور، ذخیره سازی مناسب و کافی کالاهای اساسی توسط دولت، برنامه‌ریزی لازم برای افرادی حائز شرایط که به هرنحوی یارانه آنها وصل نیست؛ از جمله آنهاست.

ردائی در پایان ابراز امیدواری کرد با اجرای صحیح و موفق این سیاست دولت شاهد کاهش تورم کنونی باشیم. وی افزود: رخداد این اتقاق خوب با همراهی و همدلی مردم همانند گذشته میّسر خواهد بود.

گفتنی است در حاشیه مراسم نماز جمعه اشکذر، با برپایی میزخدمت از سوی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان، مسائل و مشکلات شهروندان درخصوص یارانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت و راهنمایی لازم به مراجعان صورت پذیرفت.