هادی‌نسب در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان اشکذر:

قصور مدیران در حوزه مدیریت بحران قابل گذشت نیست

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در این نشست که "احسان بالاکتفی" مدیرکل مدیریت بحران استانداری نیز حضور داشت با بیان اینکه با توجه به قوانین مدیریت بحران، قصور و کوتاهی مدیران در حوزه مدیریت بحران قابل گذشت نیست؛ وضعیت نامطلوب بندهای‌های خاکی و سیل‌بندها، نقاط حادثه خیز، دلایل وضعیت بحرانی خط لوله 500 انتقال آب به مناطق شهری اشکذر و خطر استخرهای کشاورزی بدون حصار را یادآور شد.

قصور مدیران در حوزه مدیریت بحران قابل گذشت نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان اشکذر به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد و دیگر اعضای این ستاد، تشکیل جلسه داد.

هادی‌نسب فرماندار اشکذر در این نشست بر ضرورت آمادگی کامل اعضای ستاد بحران شهرستان و استفاده از تمام ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در جهت مدیریت بحران‌های احتمالی بویژه در فصل پیش رو تأکید کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه با توجه به قوانین مدیریت بحران، قصور و کوتاهی مدیران در حوزه مدیریت بحران قابل گذشت نیست؛ وضعیت نامطلوب بندهای‌های خاکی و سیل‌بندها، نقاط حادثه خیز، دلایل وضعیت بحرانی خط لوله 500 انتقال آب به مناطق شهری اشکذر و خطر استخرهای کشاورزی بدون حصار را یادآور شد.

"احسان بالاکتفی" مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد نیز در این نشست بر اولویت قرار دادن امر مهم پیشگیری از حوادث در همه زمینه‌های کاری، طرح‌ها و برنامه‌ها تأکید کرد و برگزاری برنامه‌های آموزشی و مانورها را در پیشگیری از بروز حوادث بسیار مؤثر دانست.

مدیرکل مدیریت بحران در ادامه با اشاره به بازدید انجام شده از جمعیت هلال احمر شهرستان، اقدامات و تلاش‌ها بویژه فعالیت‌های آموزشی و پیشگیرانه این مجموعه را تحسین برانگیز توصیف کرد.

بالاکتفی همچنین انجام اقدامات تعاملی در کنار وظایف ذاتی و قانونی دستگاه‌ها را در مدیریت بحران راهگشا دانست و افزود: در همین رابطه اقدام شهرداری اشکذر در خصوص کمک به اطفای حریق رخ داده در بخش زارچ شهرستان یزد قابل تقدیر است.

گفتنی است دیگر اعضای حاضر در این نشست نیز به بیان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه خود و اقدامات انجام شده درخصوص مدیریت بحران پرداختند.