فرماندار اشکذر مطرح کرد:

مسئولان محلی در راستای اقناع افکارعمومی برای واکسیناسیون حداکثری در سایه رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ورزند/ باید با وحدت و یکپارچگی در اجرای واکسیناسیون کرونا این آشوب بزرگ را به فراموشی بسپاریم

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در جمع بخشدار، دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی گفت: تجربه بشر نشان می‌دهد بیماری‌هایی نظیر کزاز، سیاه سرفه، فلج اطفال علاجی غیر از واکسن به خود ندیده‌اند و این بار نوبت واکسن کرونا است و باید با وحدت و یکپارچگی در اجرای واکسیناسیون کرونا این آشوب بزرگ را به فراموشی بسپاریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، هادی هادی‌نسب در جلسه‌ای که با حضور دهیاران و رؤسای شوراهای اسلامی روستا در سالن مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد؛ اظهار کرد: متأسفانه استان یزد با وجود درخشش خوب در کنترل بیماری کرونا، با عادی‌انگاری توسط برخی از شهروندان، درحال حاضر از جمله استان‌هایی است که درصد پایینی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به خود اختصاص داده است.

هادی نسب با اشاره به وجود شواهدی مبنی بر احتمال آغاز موج ششم شیوع ویروس کرونا، افزود: آنچه امروز برای برون رفت از این شرایط و بازگشت جامعه به آرامش و روال عادی زندگی نیاز است، واکسیناسیون حداکثری در سایه رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

فرماندار اشکذر در ادامه این نشست که با هماهنگی و برنامه‌ریزی بخشداری مرکزی برگزار شد؛ افزود: وضعیت واکسیناسیون در منطقه رستاق مطلوب نیست و علی رغم اقدامات و فعالیت‌های خوب متولیان امر از جمله اجرای طرح واکسیناسیون سیار، مسئولان محلی باید در راستای اقناع افکارعمومی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون حداکثری اهتمام ورزند.     

وی همچنین با اشاره به ارزیابی‌های انجام شده درخصوص اثرات واکسیناسیون بر آمار ابتلا و فوتی‌های کرونا، گفت: کاهش آمار فوت‌شده‌‌های کرونا در پیک پنجم نسبت به پیک مشابه سوم در شهرستان اشکذر نشانگر تأثیر بسیار خوب واکسیناسیون است.

هادی‌نسب افزود: تجربه بشر نشان می‌دهد بیماری‌هایی نظیر کزاز، سیاه سرفه، فلج اطفال علاجی غیر از واکسن به خود ندیده‌اند و این بار نوبت واکسن کرونا است و باید با وحدت و یکپارچگی در اجرای واکسیناسیون کرونا این آشوب بزرگ را به فراموشی بسپاریم.