فرماندار اشکذر؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست شورای پدافند غیرعامل شهرستان اشکذر بابیان اینکه اهمیت تشکیل این جلسه بر کسی پوشیده نیست اظهار داشت: پدافند غیرعامل به‌عنوان یکی از اصول مهمی است که رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر بر آن تأکید بسیاری داشته‌اند و این موضوع در شهرستان اشکذر با جدیتی خاص پیگیری و اجرا خواهد شد.

 

فرماندار اشکذر با اشاره به پتانسیل‌های خاص این شهرستان به‌ویژه در حوزه تولید برق و نیز وجود کشتارگاه‌های متعدد دام و طیور افزود: ضروری است با دوراندیشی و تدبیر، راه‌های نفوذ و آسیب رساندن احتمالی به این زیرساخت‌ها مسدود گردد.

 

وی امنیت و آرامش را نتیجه و هدف غایت فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه پدافند غیرعامل عنوان نمود و خاطرنشان کرد: با محور قرار دادن فعالیت‌های علمی، بهره‌گیری از نظرات کارشناسی و عبرت گرفتن از گذشته اقداماتی مؤثر در این حوزه انجام گیرد.

 

مديركل پدافند غيرعامل استانداري یزد نیز در صحبت‌های خود بابیان اینکه حضور پرشور مردم به‌عنوان بزرگ‌ترین پدافند و مرجع دفاعی ایران اسلامی قلمداد می‌شود اظهار داشت: این عامل زمینه‌ساز امنیت و آسایش و رکن اصلی اقتدار کشور است.

 

"محمدصادق طهماسبی" مهم‌ترین رسالت پدافند غیرعامل را حفاظت و صیانت از سرمایه‌های اجتماعی و سلامتی انسان‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: در همین راستا پدافند زیستی در استان تشکیل‌شده است و این مهم حساسیت دولت برای سلامتی مردم را نشان می‌دهد.

 

وی نهادینه شدن پدافند در جامعه را از اقدامات مؤثر در این حوزه برشمرد و افزود: توجه بیشتر به پدافند غیرعامل به‌ویژه در خصوص استقرار صنایع و تهدیدات زیستی ضروری است و این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

 

بهره‌مندی از نخبگان دانشگاهی و نیز به‌کارگیری دانش نوین در زیرساخت‌های اجتماع موارد دیگری بود که طهماسبی به آن‌ها تأکید کرد و از اقدامات مؤثر مدیران شهرستان اشکذر در پیشگیری از شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان قدردانی کرد.

 

وی اولویت اول پدافند غیرعامل در شهرستان اشکذر را پدافند زیستی عنوان کرد و تشکیل کارگروه‌های مختلف درزمینه پیشگیری رخدادهای احتمالی را خواستار شد.