نماینده مردم اشکذر در مجلس شورای اسلامی؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست شورای اداری که با حضور نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با تشریح برخی از مشکلات اجتماعی و فرهنگی اظهار داشت: اعتبارات شهرستان اشکذر در سال جاری بالغ‌بر 4 میلیارد و پانصد میلیون تومان افزایش‌یافته که در صورت پیگیری و جذب اعتبارات ملی می‌توان اقدامات مؤثری در جهت رفع مشکلات این حوزه انجام داد.

 

فرماندار اشکذر با اشاره به برنامه ششم توسعه، کاهش درآمد ارزش‌افزوده این شهرستان را چالش جدی پیشرو عنوان نمود و هماهنگی و همکاری بیشتر دستگاه‌ها با فرمانداری و نیز ممانعت از تعریف پروژه جدید را خواستار شد.

 

رئیس شورای اداری شهرستان اشکذر بابیان اینکه مهم‌ترین چالش پیشروی استان و به‌تبع آن شهرستان‌ها مقوله آب است و با شروع عملیات اجرایی انتقال آب به بخش خضرآباد در دولت تدبیر و امید این مهم به نحوی مقتضی در حال انجام است انتقال آب به‌تمامی روستاهای این بخش را ضروری دانست.

 

شاه‌حسینی به فرسودگی خط انتقال آب اشکذر ونیز پیگیری‌های متعدد برای تأمین اعتبار موردنیاز اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد: با تخصیص پول از اعتبارات طرح ملی این مشکل مرتفع گردد.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در صحبت‌های خود تعادل بخشی بین صنعت، آب و اشتغال را برای رفع مسائل و مشکلات موجود به‌ویژه در شهرستان اشکذر ضروری عنوان کرد و بر توسعه صنایع کم آبخواه و پاک در این منطقه تأکید نمود.

 

"سید ابوالفضل موسوی بیوکی" بابیان اینکه در حال حاضر معیار توسعه صنعت می‌بایست بر مبنای میزان مصرف آب و سازگاری آن با محیط‌زیست باشد بر ضرورت تسریع در روند رفع آلایندگی واحدهای تولیدی و صنعتی تأکید کرد.

 

رفع مشکل مسکن به‌ویژه در بخش خضرآباد محور دیگر صحبت‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بود که در این نشست بر ضرورت پیگیری مطالبات آن‌ها در کارگروهی ویژه تأکید نمود.

 

موسوی در ادامه این نشست ضمن استماع صحبت‌های اعضای شورای اداری شهرستان اشکذر از مدیریت موفق واحد تولیدی پتوی لیلیان بافت به‌واسطه کسب موفقیت‌های اخیر و نیز همکاری و همیاری در پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی تجلیل کرد.