معاون فرماندار اشکذر عنوان کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر؛ علیرضا ابوالحسنی در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی بابیان اینکه مردم به‌عنوان سرمایه‌های نظام در رأس امور قرار دارند تصریح نمود: عمل به دستورالعمل‌های ارسالی در این زمینه برای ارتقاء حقوق شهروندان است و مسئولین در شهرستان نباید به‌هیچ‌وجه از این موضوع غفلت نمایند.

 

معاون فرماندار اشکذر به مقوله بهره‌مندی از سازمان‌های مردم در راستای آگاهی بخشی به بستر جامعه نسبت به حقوق خود اشاره نمود و خاطرنشان کرد: اجرای منشور حقوق شهروندی ضمن اینکه در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر است می‌تواند شفاف‌سازی حقوق متقابل مردم و مسئولان را به دنبال داشته باشد.

 

وی اجرا و توجه به‌تمامی بخش‌های این حوزه به‌ویژه در زمینه‌های امنیت عمومی را ضروری عنوان کرد و افزود: یکی از بندهای این منشور توجه به مقوله عفاف و حجاب است که باید به‌عنوان یک رکن اساسی به آن تأکید شود.

 

موضوعات برنامه‌ریزی و تدوین‌شده در هفته عفاف و حجاب و نیز نام‌گذاری روزهای منتهی به این هفته محور دیگر صحبت‌های ابوالحسنی بود که بر ضرورت همکاری مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی به‌ویژه در برگزاری همایش بزرگ عفاف و حجاب تأکید کرد.

 

تکریم ارباب‌رجوع و نیز گلایه چند شهروند از عدم اجرای آن در برخی ادارات شهرستان بخش دیگری بود که معاون فرماندار اشکذر به آن پرداخت و ضمن تأکید بر اجرای آن اظهار داشت: در همین راستا برنامه‌ریزی برای نظارت و بازرسی انجام‌شده است و در صورت مشاهده طبق قوانین با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

گفتنی است در ادامه این نشست اعضا برنامه‌های خود را برای اجرای مطلوب همایش هفته عفاف و حجاب اعلام و بر ضرورت حضور پرشور شهروندان تأکید کردند.