گلخانه داران صدوق حمایت می شوند

به گزارش روابط عمومی فر مانداری صدوق، "سعید عبداللهی"فرماندار این شهرستان روز شنبه در نشست بررسی مشکلات گلخانه داران صدوق که در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد بر حمایت بخش های دولتی از گلخانه داران تاکید کرد.

وی به  سیاست های تشویقی دولت در راستای حمایت از گلخانه داران اشاره کرد و افزود: انتظار می رود با حمایت های شرکت ملی پخش فراورده های نفتی مشکل گلخانه داران در بحث سوخت مرتفع گردد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست  به  ارائه گزارش دقیق و مستند از وضعیت این بخش توسط تعاونی گلخانه داران اشاره کرد و اظهار داشت: تا زمانیکه شرکت تعاونی  گلخانه داران و مسئولان جهاد کشاورزی بطور منسجم و دقیق مشکلات و نیازهای پیش رو را تدوین و ارائه نکنند، پیگیری ها به نتیجه مطلوب نخواهدرسید.

"علی اکبر اولیا" سیاست های تشویقی دولت برای ترویج کشت گلخانه ای را ارزنده توصیف کرد و گفت:با توجه به طرح هدفمند شدن یارانه ها باید سیاست های دولت در این بخش به گونه ای اعمال شود  تا کسانیکه در این بخش سرمایه گذاری کرده اند متضرر نشوند.

در ادامه نشست"علیرضا پیله ور" مدیرعامل شرکت گاز استان از اقدامات انجام شده در راستای طراحی و ایجاد شبکه های گازرسانی به شهرها و روستاهای شهرستان صدوق و شهرک صنعتی نیکو اشکذر گزارشی ارائه کرد.

وی از آمادگی شرکت گاز  جهت توسعه شبکه گاز برای گلخانه های این شهرستان خبر داد.

شهرستان صدوق با بیش از600 گلخانه (175 هکتار) به عنوان قطب دوم استان در تولید و صادرات محصولات گلخانه ای محسوب می شود.