آموزشياران نهضت سواد آموزي صدوق تجليل شدند

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق،"سعيد عبداللهي" روز چهارشنبه در نشست تجليل از آموزشياران نهضت سواد آموزي شهرستان كه در محل سالن كوثر فرمانداري برگزار شد اظهار داشت: با مراجعه به تاریخ کشورمان در می یابیم که در حکومت های گذشته آموزش همگانی نبوده و همه اقشار جامعه نمی توانستند از نعمت علم و تحصیل برخوردار باشند.

فرماندار صدوق افزود: یکی از مسائلی که در اسلام تأکید فراوانی بر آن شده است تعلیم و تربیت است.

عبداللهي با اشاره به اهميت نقش دانش در زندگي بشر افزود: اسلام دین بیداری، روشنگری و آگاهی است و هر نوع جهل و بی سوادی را محکوم می داند و همگان را به فراگرفتن دانش امر می کند.

اين مقام مسئول با اشاره به تاريخچه تاسيس نهضت سواد آموزي به فرمان امام (ره) تصريح كرد:پس از فرمان حضرت امام خمینی رحمه الله مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی و بسیج همگانی برای از بین بردن بی سوادی در جامعه اسلامی، همه مردم عزم خود را عزم کردند تا شجره خبیثه بی سوادی را که در سرتاسر کشورمان ریشه دوانده بود قطع کنند و به جای آن نهال های سرسبز و با طراوت دانش بکارند و این امر با برنامه ریزی های دقیق و بردبارانه صورت پذیرفت و کشور ما را در دنیا به کشوری باسواد تبدیل نمود.

اين جانباز جنگ تحميلي در توصيف آموزشياران نهضت سواد آموزي خاطر نشان ساخت: سوادآموزان و زحمت کشان نهضت سواد آموزی مجاهدانی خستگی ناپذیرند که با سلاح دانش و توشه ایمان و بردباری به میدان مبارزه با جهل و بی سوادی قدم گذاشته و به امر مولا و مقتدایشان سرسپرده اند.

مدير كل اموزش و پرورش استان نيز در اين نشست  گفت: مردم کشورمان، همان گونه که امام راحل (ره)خواسته بودند، ایران را به صورت مدرسه ای، در آوردند و با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی به امر تعلیم و تعلم پرداختند، از کودکان و نوجوانان گرفته تا پیران و سالخوردگان، همه و همه بر این مهم همت گماشتند و توانستند ظرف مدتی کوتاه، شمار زیادی از بی سوادان را آموزش دهند و گام مؤثری برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه بردارند.

"كاظم رحيم نژاد" سطح سواد در شهرستان صدوق را بسيار خوب ارزيابي كرد و خاطر نشان ساخت: با توجه به پراكندگي جغرافيايي اين شهرستان آموزشياران نهضت سواد آموزي اما به خوبي درحال  خدمت رساني و آموزش به افراد  بي سواد هستند و انتظار مي رود ظرف مدت كوتاهي  هيچ بي سوادي در اين شهرستان وجود نداشته باشد.

در پايان اين نشست از  آموزشياران نهضت سواد آموزي شهرستان با اهداي لوح يادبود تشكر و قدرداني شد.