تن مسجد ریک مجومرد از شکاف‌های سقف و دیوار درد می‌کند/ بازدید فرماندار اشکذر از بنای تاریخی مسجد ریک مجومرد

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در جریان این بازدید گفت: علی رغم اینکه خطرات مربوط به استحکام ساختمان مسجد ریک و بحرانی بودن آن طی سال‌های گذشته به دستگاه‌های ذیربط یادآوری شده است اما متأسفانه هنوز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته و گسترش و تشدید شکستگی‌های سقف و دیوارهای این بنای تاریخی ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، هادی‌نسب فرماندار اشکذر با همراهی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اشکذر از مسجد ریک مجومرد بازدید و در جریان مشکلات و مسائل این بنای تاریخی قرار گرفت.

فرماندار اشکذر در جریان این بازدید گفت: علی رغم اینکه خطرات مربوط به استحکام ساختمان مسجد ریک و بحرانی بودن آن طی سال‌های گذشته به دستگاه‌های ذیربط یادآوری شده است اما متأسفانه هنوز اقدامی در این خصوص صورت نگرفته و گسترش و تشدید شکستگی‌های سقف و دیوارهای این بنای تاریخی ادامه دارد.

هادی‌نسب خاطرنشان کرد: مسجد ریک مجومرد روزانه بویژه در دوران قبل از شیوع ویروس کرونا، با توجه به امکانات و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، میزبان نمازگزاران و گردشگران بسیار زیادی بوده است و تداوم بهره‌مندی شهروندان و گردشگران از این بنای تاریخی نیازمند مرمت و تقویت استحکام آن توسط دستگاه‌های مربوطه است.