معاون فرماندار اشکذر عنوان کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛"علیرضا ابوالحسنی " معاون فرماندار اشکذر صبح امروز در نشست کارگروه اشتغال این شهرستان با اشاره به نام‌گذاری شعار سال اظهار داشت: مقام معظم رهبری برای دومین به مقوله اقتصاد و اشتغال توجه کرده‌اند که این اهمیت این موضع را نشان می‌دهد.

 

وی بابیان اینکه اقتصاد درون‌زا و برون‌گرا به‌عنوان شاه‌کلید توسعه و از اصول اصلی اقتصاد مقاومتی است گفت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند ضمن تقویت اقتصاد کشور و رفع مشکل بیکاری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و اشتغال پایدار را به دنبال داشته باشد.

 

"امیر زین‌العابدین قمی " معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی یزد نیز در سخنان خود اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان خود در سال گذشته با حوزه‌های ستادی دستگاه‌ها و سازمان‌ها تفاهم‌نامه‌های متعددی را امضا نموده است که انتظار می‌رود با پیگیری این موضوع شاهد افزایش اشتغال در بین مددجویان خود باشیم.

 

وی افزود: اولین موضوعی که برای ایجاد درآمد پایدار مددجویان نیاز است بحث نیازهای شغلی آن‌هاست که نیازهای شغلی آن‌ها به نیازهای شغلی شهرستان و اینکه در شهرستان چه شغل‌های قابل‌اجرا و درآمدزا هست برمی‌گردد.

 

قمی بابیان اینکه کمیته امداد امام خمینی ازلحاظ تأمین اعتبار با توجه به حمایت‌های همه‌جانبه مقام معظم رهبری و دولت مشکلی ندارد خاطرنشان کرد: در حال حاضر مددجویان کمیته امداد امام خمینی می‌توانند 50 میلیون تومان تسهیلات با نرخ صفر درصد از صندوق قرض‌الحسنه کمیته امام خمینی برای ایجاد شغل دریافت نمایند همچنین بر اساس تبصره‌های تکلیفی دولت می‌تواند تا سقف 15 میلیون تومان به مددجویان تسهیلات پرداخت نماید.

 

وی افزود: همچنین در مناطق محروم مثل حوزه خضرآباد می‌توان تا 1 میلیارد تومان از سرفصل توسعه ملی به مددجویان برای ایجاد شغل تسهیلات پرداخت کرد.

 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی یزد اظهار داشت: در سال جدید با امضای تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید می‌توان تا سقف 150 میلیون تومان تسهیلات به مددجویان برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی پرداخت نمود.