شهرداری اشکذر برنامه های خود در ایام ا... دهه فجر را اعلام کرد

به گزارش روابط عمومی شهرداری اشکذر،"محمدجواد کاظمی اشکذری"  مشاور فرهنگی شهرداری اشکذر روز یکشنبه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این شهرداری گفت: تقارن ماه محرم و قیام عاشورا با دهه فجر انقلاب اسلامی فرصتی است که ایده و تفکر عاشورایی انقلاب را که باعث پیروزی نهضت عظیم اسلامی شد یاد آور شویم.

وی افزود: ثمره خون حسین (ع) به صورت نهال انقلاب اسلامی در سرزمین ما به بار نشسته و به فرموده امام خمینی (ره) ریشه در نهضت امام حسین (ع) دارد و این انقلاب پرتویی از انقلاب عاشوراست.

وی تصریح کرد: عاشورا رمز حیات انقلاب و انتظار، رمز بقای آن است و ما به عینه می بینیم که هر چه به فرهنگ عاشورایی نزدیکتر می شویم، انقلاب عمق بیشتری می یابد هر چه شور حسینی در مردم ما به ویژه نسل جوان بالا می رود و از کیمیایی محبت حسین (ع) بیشتر

می چشیم معرفت، شعور، آگاهی، عشق، شجاعت، ایثار و از خود گذشتگی و انسانیت در مردم ما افزایش پیدا می کند.

مشاور فرهنگی شهرداری اشکذر یادآور شد: مدیریت شهری گرامیداشت یاد و خاطره امام عظیم الشان و شهدای گرانقدر و ارج گذاشتن به کار بزرگ آنها و تجدید عهد و پیمان با آرمان های بلند امام و شهدا را از اصلی ترین وظایف خود می داند.

رئیس روابط عمومی شهرداری اشکذر در تشریح ویژه برنامه های مدیریت شهری برای این ایام گفت: برابر  تقسیم کار انجام شده در ستاد مرکزی بزرگداشت دهه فجر، شهرداری اشکذر مسوولیت فضاسازی شهر اشکذر را به عهده دارد و ما سعی کرده ایم که در راستای گرامیداشت هر چه با شکوه تراین ایام با حفظ شئون ماه محرم و تعظیم شعائر الهی سهم و نقش خودمان رادر حوزه مدیریت شهری ایفا کنیم.

کاظمی با اشاره به آماده سازی فضای شهر برای ورود به این ایام با برکت در ادامه فعالیت های صورت گرفته مرتبط با دهه اول محرم و فضا سازی معنوی که در شهر صورت گرفت ،افزود: تلاش شده تا پیام های انقلاب با نصب پرچم ها، بیلبورد ها، پارچه نوشته ها به شکلی منتقل شود.

وی همچنین به برگزاری برنامه های باشکوه این ایام اشاره کرد و اظهار داشت: از اهم برنامه های این ایام همایش های فرهنگی، مذهبی، نشست ها، اجرای مسابقات، برنامه های ورزشی، برپایی ایستگاه های  سلامت صلواتی و نقاشی است.

مشاور فرهنگی شهرداری اشکذرازمراسم کلنگ زنی و افتتاح چندین پروژه عمرانی در این ایام اشاره کرد و افزود: مهمترین برنامه های عمرانی این ایام کلنگ زنی کمربندی اشکذر، پارک بزرگ شهر افتتاح دو کارخانه مستقر در شهرک صنعتی اشکذر است که به اطلاع عموم خواهد رسید