در نشست ستاد اقامه نماز شهرستان اشکذر تأکید شد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ در روز جهانی مساجد و به‌منظور فرهنگ‌سازی و ترویج مقوله نماز و نیز نقش مؤثر فضای مجازی در تشویق و ترغیب جوانان به این رکن اساسی دین اسلام نشست اعضای ستاد اقامه نماز شهرستان اشکذر با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

 

مدیر ستاد اقامه نماز استان بابیان اینکه این ستاد صرفاً در زمینه فرهنگ‌سازی و آموزش نماز از مهد تا دانشگاه فعالیت می‌کند تصریح نمود: در همین راستا با همکاری مجمع خیرین مسجد ساز نسبت به ساخت، تکمیل و تجهیز مساجد مناطق مختلف اقدامات مؤثری انجام‌گرفته است.

 

حجت‌الاسلام علی حبیبیان بر ضرورت برگزاری مستمر نماز در مدارس تأکید کرد و گفت: به همین منظور و با همکاری نهادهای متولی کارگاه‌های آموزشی تخصصی در این حوزه برنامه و در برخی از مناطق استان این مهم انجام‌گرفته است.

 

وی برگزاری جلسات شیوه دعوت خانواده‌ها از جوانان را در تشویق و ترغیب آنان مؤثر دانست و افزود: حضور مدیران در نماز جماعت برای تشویق و ترغیب دانش آموزان به نماز مؤثر و ضروری است آگاهی بخشی در این خصوص به نحو مقتضی انجام گیرد.

 

برگزاری اجلاس نماز باهدف تشویق و تجلیل خادمین نماز در شهرستان‌ها و شناسایی و تجلیل از آن‌ها و نیز تهیه مطالب برای اجلاس سراسري با موضوع نماز و فضای مجازی موضوعات دیگری بود که حبیبیان بر آن تأکید نمود و ابراز امیدواری کرد: در صورت همکاری و همراهی خیرین و نیز تأمین کاستی‌ها مشکلات موجود در زمینه مرتفع گردد.

 

معاون فرماندار اشکذر نیز در این نشست با اشاره به اینکه نماز یک وظیفه الهی است اظهار داشت: حرکت در راستای تبلیغ و ترویج نماز یک وظیفه همگانی است که باید مدنظر تک‌تک افراد جامعه باشد

.

علیرضا ابوالحسنی خاطرنشان کرد: استفاده از شیوه تبلیغ گروهی و نیز ابتکار و نوآوری در بحث تبلیغ و ترویج می‌تواند درراه فرهنگ‌سازی نماز مؤثر واقع شود

.

وی گفت: دستور انضباطی نماز یکی از بعدهای اصلی نماز است که باید در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ نمازخوانی به این بعد توجه ویژه شود

.

 ابوالحسنی اظهار کرد: در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ نمازخوانی در بین جوانان باید از شعارزدگی پرهیز کرد چراکه شعارزدگی خود می‌تواند لطمه زیادی را به این امر وارد نماید.