فرماندار اشکذر تأکید کرد;

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" روز سه‌شنبه در نشست فوق‌العاده شورای سلامت شهرستان اشکذر که به‌منظور بررسی عوامل تهدیدآمیز منابع آب این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به گزارش آب منطقه‌ای استان مبنی بر اینکه دو واحد آلاینده مستقر در منطقه چرخاب، منابع آبی آنجا را تهدید نموده است ضروری است گشت مشترکی از این واحدها صورت گیرد و اخطاری جدی به مسئول واحدهای مذکور برای رفع آلایندگی ارائه گردد.

 

فرماندار اشکذر بابیان اینکه منابع آب منطقه چرخاب اشکذر، یکی از مهم‌ترین منابع آب کشور است گفت: ضرورت دارد تهدیدات و خطرات منابع آب‌های زیرزمینی شهرستان شناسایی و با واحدهای آلاینده‌ای که این منابع را تهدید می‌کند برخورد قانونی صورت گیرد.

 

وی افزود: منابع آبی بالادستی شهر اشکذر به‌عنوان یکی از فازهای مهم تأمین آب شرب استان محسوب می‌شود و تمامی واحدهای صنعتی در این مناطق باید ضمن رعایت اصول زیست‌محیطی نسبت به انتقال پساب واحدهای خود به آب‌های زیرزمینی دقت و توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

این مقام مسئول در بخش دیگر صحبت‌های خود ادامه داد: ده واحد آلاینده این شهرستان در اولویت کاری شورای سلامت شهرستان قرار دارد که برای رفع مشکل آلایندگی این واحدها و نیز الزام به نصب فیلتر هماهنگی لازم با محیط‌زیست و دستگاه قضایی انجام‌گرفته است.