مانور زلزله در مدارس شهرستان اشکذر برگزار شد/ فرماندار اشکذر: مهمترین گام در مدیریت بحران زلزله، آموزش است

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در مراسم مانور زلزله در مدارس با بیان اینکه مانور نوعی شبیه سازی شرایط بحرانی است، افزود: مهمترین گام در مدیریت بحران زلزله در مدارس، ارائه آموزش برای بالا بردن سطح دانش و آگاهی دانش‎آموزان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، همزمان با سراسر کشور مانور زلزله و ایمنی در مدارس با حضور جمعی از مسئولان شهرستان اشکذر و تعدادی از دانش آموزان در مدرسه مهدیه اشکذر برگزار شد.

هادی هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در این مراسم ضمن تقدیر از دستگاه‌های متولی برگزاری این مانور بویژه جمعیت هلال احمر و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، هدف از برگزاری این مانور را افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در برابر زلزله و آمادگی و انسجام بیشتر دستگاه‌های امدادرسان قلمداد کرد.

هادی‌نسب افزود: آموزش امداد و نجات و آمادگی در برابر حوادث و بلایای طبیعی وظیفه همگانی است و همه دستگاه‌ها به هرطریق ممکن باید در این خصوص تلاش کنند.

فرماندار اشکذر در ادامه با بیان اینکه مانور نوعی شبیه سازی شرایط بحرانی است، افزود: مهمترین گام در مدیریت بحران زلزله در مدارس، ارائه آموزش برای بالا بردن سطح دانش و آگاهی دانش‎آموزان است و هرتلاشی در زمینه آموزش ارزشمند خواهد بود.