نشست ستاد حفاظت از اراضي ملي استان در شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، نشست ستاد حفاظت از اراضي ملي استان در شهرستان صدوق با حضور بیش از 30 مدیرکل استانی صبح دوشنبه در محل سالن کوثر فرمانداری این شهرستان و به ریاست "غلامحسین حیدری" رئیس کل دادگستری استان تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری استان در این نشست به بیان دیدگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون بیت المال پرداخت و اظهار داشت: مسئله بیت المال در جامعه اسلامی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و مسئولان باید با هرگونه تصرف و دست یازی در بیت المال قاطعانه برخورد نمایند.

وی به معضل زمین خواری در سطح استان اشاره کرد و افزود: افراد سودجو با استفاده از خلاءهای قانونی و به بهانه احداث کارخانه و واحد تولیدی نسبت به اخذ زمین با متزاژ بالا اقدام نموده اند  که خوشبختانه با سیاست های جدید دولت و دستگاه قضایی این رویه به خوبی کنترل شده است و با  یکسری تمهیدات افراد سودجو و دلال که سودهای کلانی را در پدیده زمین خواری کسب کرده بودند به دستگاه قضایی معرف شدند و با شدت با آنها برخورد شد.

رئیس کل دادگستری استان اما محدود کردن راه برای سرمایه گذاری مشروع را امری نادرست عنوان کرد و نقطه مقابل آن را محدودیت برای سرمایه اندوزان پسندیده دانست و خواستار همکاری کلیه دستگاهای مرتبط جهت مبارزه با معضل زمین خواری در سطح استان شد.

در ادامه این نشست "سیدمحمد میرسعیدی"معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد ، وظیفه کمیسیون 33 را در معضل زمین خواری سنگین توصیف کرد و تصریح نمود: افرادی که به تعهدات خود در برابر اجرای طرح های ابرازی خود عمل نکرده اند می بایست از طریق کمیسیون یادشده خلع ید شوند.

"سعید عبداللهی"فرماندار صدوق نیز در این نشست با بیان موقعیت جغرافیای شهرستان و جایگاه آن در صنعت استان افزود: از آنجایی که مرکز شهرستان در مسیر جاده سنتو قرار گرفته است و فاصله آن نیز تا مرکز استان نا چیز می باشد تمایل به سرمایه گذاری در صدوق همواره بیشتر بوده است.

وی فعالیت افراد سودجو و دلال در معضل شوم زمین خواری در سطح شهرستان صدوق را سوء استفاده از خلاء های قانونی توصیف کرد و افزود: پرونده هایی در این معضل مشاهد شده است که فرد یا افرادی با طرح های ابرازی سوری و استفاده از رانت های اداری نسبت به  اخذ زمین اقدام نموده اند و با مبالغ کلان به گروه دیگری واگذار نموده اند.

فرماندار صدوق عملکرد دستگاه قضایی در برابر معضل زمین خواری را ستود و بر مبارزه جدی و قاطعانه دستگاه های مرتبط با این مسئله تاکید کرد.

شهرستان صدوق به عنوان یکی از قطب های صنعت استان با 210 واحد صنعتی و معدنی در فاصله 12 کیلومتری شهرستان یزد قرار دارد.