معاون فرماندار اشکذر تأکید کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر، معاون فرماندار اشکذر در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضمن تأکید بر برپایی دوره‌های آموزشی مفاهیم پیشگیری از اعتیاد و راهکارهای کاهش مصرف مواد مخدر مادران در سطح شهرستان تصریح نمود: رعایت موارد مطروحه می‌تواند به‌عنوان عنصری تأثیرگذار درراه مبارزه با این معضل اجتماعی محسوب گردد و این روند می‌بایست با هماهنگی شورای مبارزه با مواد مخدر و در راستای اقدامات اساسی از سوی دستگاه‌های متولی انجام گیرد.

 

علیرضا ابوالحسنی بر نظارت بیشتر بر محیط‌های کارگری و کانون‌های جمعیتی حساس تأکید کرد و از مدیران عامل واحدهای صنعتی و تولیدی خواست تا ضمن همکاری و همیاری بیشتر نقش مؤثرتری در آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی مضرات مواد مخدر در جامعه کاری ایفا نمایند.

 

وی با اشاره به لزوم ایجاد فضای کسب‌وکار به‌عنوان مهم‌ترین امر در رویگردانی افراد از اعتیاد تصریح نمود: باید تلاش نمود تا با شناسایی رها شدگان از دام اعتیاد و با بهره‌گیری از بنیه سازمان فنی و حرفه‌ای و تعاون، کار و رفاه اجتماعی زمینه اشتغال آن‌ها را فراهم نماییم تا مجدداً به سمت اعتیاد کشیده نشوند.

 

معاون فرماندار اشکذر افزود: شورای مبارزه مواد مخدر این شهرستان مبنای نشست‌های خود را شعار "نجات یک فرد نجات جامعه " قرار داده و در طول سال نشست‌های مختلفی با حضور اعضای مربوطه در این راستا برگزار می‌نماید.

 

ابوالحسنی تصریح نمود: شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان با این نگاه که اگر اعتیاد به خط تولید راه یابد می‌تواند معضلی بزرگ برای واحدهای تولیدی محسوب گردد، بر تعامل بخش خصوصی به‌ویژه در جهت برگزاری دوره‌های آموزشی و نیز برپایی نمایشگاه عکس با موضوع اعتیاد تأکید ویژه‌ای دارد.