بازدید وزیر میراث فرهنگی از قلعه تاریخی و مسجد تک مناره روستای عزآباد/ تأکید وزیر میراث بر تسریع در آغاز عملیات اجرایی مرمت و احیای قلعه عزآباد

ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در جریان بازدید از مسجد تک مناره و قلعه تاریخی روستای عزآباد رستاق از نزدیک در جریان پتانسیل‌ها و همچنین مشکلات و مسائل این بناهای تاریخی قرار گرفت و بر تسریع در آغاز عملیات اجرایی مرمت و احیای این قلعه تاریخی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صبح امروز پنج شنبه بیست و پنجم آذرماه با حضور در روستای عزآباد رستاق از توابع بخش مرکزی شهرستان اشکذر از مسجد تک مناره و قلعه تاریخی این روستا بازدید کرد و از نزدیک در جریان پتانسیل‌ها و همچنین مشکلات و مسائل این بناهای تاریخی قرار گرفت.

سید عزت‌الله ضرغامی در جریان بازدید از مسجد تک مناره عزآباد که نمایشگاهی از صنایع دستی نیز در جوار آن ایجاد شده بود، با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری، بر ایجاد بازارچه‌های‌ صنایع دستی تأکید کرد و در راستای حمایت همه جانبه از آن قول مساعد داد.

ضرغامی همچنین در جریان بازدید از قلعه تاریخی روستا عزآباد با تأکید بر تسریع در آغاز عملیات اجرایی مرمت و احیای این بنای تاریخی، آن را یکی از بناهای منحصر به فرد شهرستان اشکذر برشمرد.

وزیر میراث فرهنگی درخصوص اعتبارات این وزارت‌خانه اظهار کرد: اعتبارات سال آینده نسبت به سال جاری افزایش داشته است و امیدواریم در جلسه شورای اداری استان یزد که فردا جمعه در مرکز استان برگزار خواهد شد؛ اعتبارات خوبی را برای مرمت و احیای آثار باستانی شهرستان اشکذر اختصاص دهیم.