جمعه‌های کاری استاندار یزد، پیگیری نهضت ملی مسکن در اشکذر و مجومرد/ مهران فاطمی: سیاست ما مسکن تدریجی است/ تأکید استاندار یزد بر تسریع در عملیات اجرایی طرح مزبور

استاندار یزد در ادامه جمعه‌های کاری خود این هفته با سفر به شهرستان اشکذر ضمن بازدید میدانی از پروژه‌ اقدام ملی مسکن و همچنین اراضی پیشنهادی و درحال آماده‌سازی نهضت ملی مسکن اشکذر و مجومرد، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات حوزه مسکن این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، مهران فاطمی در جریان این بازدید که معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان اشکذر و جمعی دیگر از مدیران کل و مسئولان استان و شهرستان وی را همراهی می‌کردند؛ با بیان اینکه سیاست ما مسکن تدریجی است؛ خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم پروژه‌‍‌های نیمه‌ساز مسکن کامل شود، ممکن است آورده مردم جواب ندهد، نیمه‌ساز تحویل مالکان می‌دهیم تا خودشان کم کم تکمیل نمایند.

وی افزود: آماده‌سازی پروژه 39 واحدی مسکن ملی اشکذر ظرف مدت 2 ماه توسط شهرداری اشکذر انجام خواهد شد و اداره کل راه و شهرسازی استان متعهد می‌گردد حقوق شهرداری در ازای این کار حفظ شود.

استاندار یزد همچنین با اشاره به ضرورت وفاداری دستگاه‌ها به عهد و پیمان منعقد شده و جلب اعتماد یکدیگر در راستای تداوم همکاری‌ها، ادامه داد: تمهیدات لازم برای تأمین زیرساخت‌های آب و برق و گاز باید اتخاذ شود و مسیر قانونی دریافت تسهیلات به گونه‌ای هموار گردد که ظرف مدت یک ماه حداقل 200 میلیون تومان دست مردم و مالکان بگیرد.

فاطمی در ادامه ضمن بازدید از اراضی طرح نهضت ملی مسکن اشکذر در جریان مشکلات و مسائل این طرح از جمله جنگل‌های دست کاشت و ضوابط منابع طبیعی و آبخیزداری قرار گرفت و با عنایت به مناطق پیشنهادی جهت اجرای طرح مزبور، با مشورت دستگاه‌های متولی و مربوطه تصمیماتی در خصوص اولویت‌بندی و آغاز عملیات اجرایی این طرح اتخاذ کرد.

مهران فاطمی استاندار یزد همچنین در جریان بازدید از پروژه نهضت ملی مسکن مجومرد که اعضای شورای اسلامی این شهر نیز حضور داشتند، ضمن تأکید بر تسریع در عملیات اجرایی و همکاری بیش از پیش دستگاه‌های متولی، در راستای تأمین اراضی موردنیاز آینده این طرح قول مساعدت و پیگیری داد.