در نشست فرماندار اشکذر با مدیرعامل آبفار استان عنوان شد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان با تقدیر از اقدامات انجام‌شده به‌ویژه در تأمین آب شرب روستاهای شهرستان اشکذر گفت: تأمین و رفع مشکلات انتقال آب شرب بخش خضرآباد سال‌هاست که به‌عنوان چالش و دغدغه اصلی اهالی این بخش مطرح است و امید می‌رود با پیگیری مجدانه مسئولین مرتفع گردد.

 

فرماندار اشکذر در این نشست که بخشدار، شهردار و جمعی از اعضای شوراهای اسلامی خضرآباد در آن حضور داشتند مهم‌ترین عامل مهاجرت روستاییان به شهرها را خشک‌سالی‌های پی‌درپی این مناطق دانست و افزود: اگرچه انتقال سیار آب توانسته نیاز ضروری مردم به این مایه حیاتی را تا حدی جبران کند لیکن نباید از ضرورت پیگیری خط انتقال آب غافل شد.

 

وی بابیان اینکه اگرچه تمامی شرایط و زیرساخت‌های ممکن برای مهاجرت معکوس روستاییان در این بخش محیا بوده و دولت نیز با پرداخت تسهیلات کم‌بهره درصدد ماندگاری روستاییان است لیکن انتظار می‌رود انتقال آب به‌تمامی روستاهای بخش و در قالب فازبندی‌های پیش‌بینی‌شده انجام گیرد چراکه مجموعه اقدامات انجام‌شده درصورتی‌که مشکل آب این مناطق رفع نشود بازده واقعی و مطلوبی در پی نخواهد داشت.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد نیز در صحبت‌های خود اظهار داشت: پروژه آب‌رسانی به بخش خضرآباد بااعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد تومان و با 2 پیمانکار "خط انتقال" و "مخزن" فرایند خود را آغاز کرده و تاکنون این پروژه با پیگیری مردم و مسئولین و علیرغم بعد مسافت و مشکلات معارضین روند خوبی داشته است.

 

"محمد فاتحی" با اشاره به برگزاری مناقصه "نصب پمپ " طرح انتقال آب بخش خضرآباد نیز گفت: پاکت‌های استعلام مناقصه این پروژه 20 آبان ماه باز و انشالله مردم خضرآباد تا پایان سال جاری می‌توانند از آب انتقالی بهره‌مند شوند.

 

وی اظهار داشت: نقشه‌برداری از روستاهای بخش خضرآباد نیز انجام‌شده است و در صورت تخصیص اعتبارات به‌موقع می‌توان فازهای دوم و سوم این طرح بزرگ را عملیاتی نمود.