کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اشکذر تشکیل شد/ ردائی بر مطالبه جدی دستگاه‌ها در راستای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تأکید کرد

روح‌الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذر در نشست کمیته برنامه ریزی بر رایزنی و مطالبه جدی مدیران دستگاه‌ها در راستای جذب اعتبارات و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، نشست کمیته برنامه‌ریزی با محوریت روستاهای فاقد دهیاری، بررسی اعتبارات دستگاه‌های عضو و اعتبارات روستاهای بیش از هزار نفر جمعیت در دستورکار قرار گرفت.

روح‌الله ردائی فرماندار شهرستان اشکذر در این نشست اظهار داشت: اعتبارات شهرستان اشکذر ناچیز است؛ اما مدیریت شهرستان راهبردی را در نظر گرفته است که اعتبارات موجود خرد نشود و با اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، پروژه‌های بزرگتر به اتمام و بهره‌برداری برسد.

ردائی در ادامه تأکید کرد: عدم آگاهی مدیران شهرستان از اعتبارات تخصیص یافته هرچند ناچیز باشد؛ پذیرفتنی نیست و مدیرا ن موظفند با پیگیری اعتبارات استانی، نتایج آن را به فرمانداری اعلام کنند تا کوتاهی‌های احتمالی بررسی و رفع شود.

وی افزود: یکی از پروژه‌های نیمه تمام شهرستان اشکذر، ساماندهی جاده یزد خضرآباد است که همگان اتفاق نظر دارند که این پروژه بعد از قریب 12 سال باید به اتمام برسد و در نشستی که با استاندار یزد در خصوص این پروژه برگزار شد؛ مقرر گردید حدود 12 میلیارد تومان از طرف شهرستان و به همین اندازه از سوی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان به این پروژه اختصاص یابد و تکمیل این پروژه در سال 1402 به پایان برسد.

فرماندار اشکذر همچنین با اشاره به برخی از پروژه‌های خرد یا نیمه تمام شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌ها با هر میزان اعتبار و توانایی به تکمیل پروژه‌ها بپردازند تا هر اندازه مقدور بود پیشرفت فیزیکی حاصل شود و در ادامه این مطالبه صحیح مدیران است که در تکمیل آن پروژه مؤثر و کارساز خواهد بود.

ردائی تصریح کرد: سیاست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان این نیست که اعتبارات خرد و بین همه دستگاه‌های عضو تقسیم شود؛ راهبرد اصلی این است که با همراهی دستگاه‌ها و اعتبارات موجود، پروژه‌های بزرگ و قابل قبولی اولیت بندی، تکمیل و افتتاح شود.

حمیدرضا یادگار معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری نیز در این نشست با اشاره به شعار سال 1402 بر هماهنگی دستگاه‌های شهرستانی با ادارات کل و فرمانداری در راستای جذب اعتبارات تخصیص یافته و تکمیل پروژه‌های اولویت‌دار تأکید و خاطرنشان کرد: اعتبارات معادن و همچنین اعتبارات ملی باید توسط مدیران دستگاه‌ها و  رایزنی با دستگاه‌های استانی تاحصول نتیجه و جذب پیگیری شود.

گفتنی است در این نشست هر یک از مسئولین ادارات به ارائه گزارش درباره آخرین اقدامات و پروژه‌های در حال اجرا و مطالبات خود پرداختند.