امام‌جمعه اشکذر:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ امام‌جمعه اشکذر در نشست شورای امربه‌معروف و نهی از منکر این شهرستان با تأکید بر ضرورت برگزاری نشست‌های مستمر و منظم این شورا از مردم به خاطر حضور پرشور و مناسب در برگزاری عزاداری امام حسین (ع) قدردانی کرد.

 

حجت‌الاسلام محمدرضا طالبیان در ادامه صحبت‌های خود به آفت‌های مجالس مذهبی اشاره کرد و خاطرنشان نمود: یکی جریان‌های انحرافی بهره‌گیری از سخنرانان کم آشنا به مباحت دینی است که باید نسبت به اصلاح آن اهتمام بیشتری شود.

 

وی بر لزوم توجه و حساسیت مردم و مسئولین به‌تمامی منکرات تأکید نمود و آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص منکراتی که می‌تواند زمینه انحراف جامعه از مسیر درست و اسلامی را باعث گردد خواستار شد.

 

رئیس شورای امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان اشکذر بابیان اینکه افعال منکر زیادی وجود دارد و نباید صرفاً به بدحجابی خلاصه شود افزود: جلوگیری از وقوع جرم و جنایت، اطلاع‌رسانی شفاف به مردم و برخورد قاطع با متخلفین از مهم‌ترین اصولی است که در این زمینه باید به آن توجه کرد.

 

فرماندار اشکذر نیز برنامه‌های انجام‌شده در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین توسط هیات مذهبی و به‌ویژه روز عاشورا در این شهرستان را ستودنی دانست و آموزش و بیان احکام فقهی را از الزامات پیشرو برای احیای فرضیین برشمرد.

 

محمدعلی شاه‌حسینی با اشاره به‌ضرورت رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب‌رجوع در ادارات شهرستان عنوان داشت: ترویج مباحث فرهنگی، گسترش نقش روحانیون در مباحث اجتماعی، افزایش نظارت و دخالت خانواده‌ها در مباحث تربیتی و نیز توجه آموزش‌وپرورش به رویکردهای پرورشی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند به کاهش مشکلات اجتماعی منجر شود.

 

وی بابیان اینکه نباید مسئولین، نخبگان و معتمدین به مشکلات زیرپوسته شهر بی‌تفاوت باشند گفت: اقدامات متولیان فرهنگی باید بیشتر در قالب برنامه‌های متوازن فرهنگی، نشاط‌آور و تبلیغی با رویکرد جذب مخاطبین به‌ویژه جوانان باشد.