معاون فرماندار اشکذر تأکید کرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "علیرضا ابوالحسنی" در کارگاه آموزشی شناخت و آشنایی با عوارض استفاده از لوازم‌آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقلبی که ویژه آرایشگرهای شهرستان اشکذر برگزار شد، اظهار داشت: توجه به بهداشت به‌ویژه بهداشت فردی از مهم‌ترین علل ایجاد نشاط فردی در جامعه است که می‌بایست دقت بیشتری نسبت به آن صورت گیرد.

 

معاون فرماندار اشکذر افزود: رونق بازار مصرف مواد آرایشی در ایران و سود زیاد برای فروشندگان می‌تواند عاملی برای سوءاستفاده کنندگان محسوب گردد که ضروری مصرف‌کنندگان نسبت به خرید آن دقت بیشتری داشته باشند.

 

وی یکی از مهم‌ترین راه‌های تأمین سلامت افراد جامعه را آگاهی بخشی و برگزاری دوره‌های تخصصی دانست و گفت: زمانی بهداشت در جامعه جاری خواهد شد که اکثریت افراد به این مهم اهتمام ورزند.

 

ابوالحسنی عنوان کرد: زنان و دختران قشر اعظمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که با ورود لوازم قاچاق و غیراستاندارد و استفاده این قشر از این لوازم سلامتی آن‌ها را به خطر می‌افتد که باید موردتوجه مسئولان قرار گیرد.

 

این مقام مسئول مبارزه با قاچاق کالا را به‌عنوان یک مقوله فراگیر و همگانی و در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و از بانوان خواست: تا ضمن در نظر گرفتن اهمیت این موضوع سلامتی خود را فدای ارزان بودن لوازم‌آرایشی نکنند.

 

مدرس این دوره دکتر رضا مورکیان معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شهید صدوقی یزد بود.