فرماندار اشکذر؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" فرماندار اشکذر در نشست شورای حفاظت از منابع آب‌ با تشریح وضعیت جغرافیایی و نیز پتانسیل‌های گلخانه‌ها و نوع صنعت این شهرستان افزود: به همین دلیل در این شهرستان امکان خاموشی چاه‌های کشاورزی در فصل زمستان اندک بوده است.

 

وی در این نشست که مدیرعامل شرکت آب منطقه یزد نیز حضور داشت تصریح نمود: این در حالی است که طی سال‌های اخیر و با همکاری مردم ضمن توسعه کشاورزی دانش‌بنیان با بهره‌گیری از آبیاری تحت‌فشار و قطره‌ای علاوه بر کاهش مصرف آب سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان افزایش‌یافته است.

 

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اشکذر با اشاره به وجود چاه‌های غیرمجاز در برخی واحدهای گلخانه، باشگاه‌های سوارکاری و نیز مراکز صنعتی اظهار داشت: در همین راستا و برای نخستین بار در استان اکیپ‌هایی متشکل از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و قضایی به‌منظور شناسایی و پلمپ چاه‌های غیرمجاز در نظر گرفته‌شده است.

 

شاه‌حسینی بابیان اینکه از همکاری و همیاری مطلوب دستگاه قضا در برخورد با متخلفان به‌ویژه در حوزه سلامت مردم بهره‌مند هستیم ابراز داشت: با مراکزی که آلایندگی زیست‌محیطی و در معرض خطر برای سفره‌های آب‌ زیرزمینی و چاه‌های شرب مردم داشته باشند به‌صورت جدی و بدون اغماض برخورد خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه یزد نیز در صحبت‌های خود شناسایی چاه‌های غیرمجاز را از دغدغه‌های مجموعه تحت امر خود عنوان کرد و خاطرنشان نمود: باتدبیر، حکمت و تعامل با سایر دستگاه‌های متولی این موضوع به نحوی شایسته انجام گیرد.

 

"محمدمهدی جواديان زاده" همچنین افزود: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی تا پایان سال جاری تمام چاه‌های صنعتی به سیستم کنترل هوشمند مجهز خواهد شد که این امر در گام اول با مساعدت و همیاری آب منطقه‌ای همراه خواهد بود.