فرماندار اشکذر؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ "محمدعلی شاه‌حسینی" در نشست هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی فضای شهری ویژه معلولان اظهار داشت: افراد کم‌توان و معلول در جامعه به علت مناسب نبودن محیط شهری با مشکلات متعددی روبرو هستند و این موضوع می‌بایست با برنامه‌ریزی و دقت ویژه‌ای پیگیری و رفع گردد.

 

فرماندار اشکذر بابیان اینکه در صورت بی‌توجهی جامعه از پتانسیل‌های این افراد بی‌بهره خواهد ماند افزود: نبود فضای مناسب عمومی شهر، عدم وسایل نقلیه عمومی ویژه، کمبود مسیرهای ویژه در پیاده‌روها و انجام عملیات حفاری در معابر از مشکلاتی است که معلولان و افراد کم‌توان با آن مواجه‌اند و این مهم با درایت مدیران حل‌شدنی است.

 

وی اظهار داشت: در همین راستا تأمین اعتبارات لازم به‌منظور مناسب‌سازی شهری در اولویت کمیته برنامه‌ریزی شهرستان قرار دارد و این موضوع با دقت نظر ویژه‌ای دنبال خواهد شد.

 

معاون توان‌بخشی سازمان بهزیستی استان یزد نیز بابیان اینکه حدود 10 درصد افراد جامعه را افراد کم‌توان و معلول تشکیل می‌دهند گفت: مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان یک ضرورت است و طبق قانون مسئولان نظام و دولت موظف به اجرای این مهم هستند.

 

"محمدحسین غنیمت" بابیان اینکه فعالیت‌ها و اقدامات سازمان بهزیستی به‌عنوان متولی اصلی در زمینه ارائه خدمات به معلولان در راستای توانمندسازی و توان‌بخشی معلولان برنامه‌ریزی‌شده است خاطرنشان کرد: تمامی این خدمات و فعالیت‌های هدفمند برای ارتقاء سطح سلامت معلولان و اجتماعی کردن آنان است که با درایت و توجه خاصی صورت می‌گیرد.

 

وی اظهار کرد: معلولیت ممکن است با هر حادثه پیش‌بینی‌نشده‌ای برای هر شخصی رخ دهد به همین دلیل مناسب‌سازی معابر باید دغدغه همه باشد و علاوه بر معابر در ساخت ساختمان‌های مسکونی نیز باید به این موضوع توجه شود.

 

غنیمت با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در انعکاس مشکلات جامعه معلولان به‌ویژه مناسب‌سازی محیط اظهار کرد: اصحاب رسانه بااطلاع رسانی دقیق از وضعیت جامعه هدف و لزوم اجرای طرح مناسب‌سازی می‌توانند به فراگیر شدن اجرای این طرح کمک کنند.