رئیس ستاد انتخابات استان تاکید کرد ؛

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات و روابط عمومی فرمانداری اشکذر ؛ نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات استان یزد و شهرستان اشکذر به ریاست "محمد علی طالبی " معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان یزد و به منظور هماهنگی و تبادل نظر برای برگزاری باشکوه دوازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری وششمین دوره انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا برگزار شد.

 

رئیس ستاد انتخابات استان یزد در این جلسه با اشاره به اینکه میزان مشارکت شهرستان اشکذر در دوره های انتخاباتی قبل مطلوب بوده است اظهار داشت: در این دوره نیز امیدواریم با تعامل وانسجام لازم در بخشهای مختلف شهرستان شاهد برگزاری انتخاباتی مطلوب همانند دوره های پیشین باشیم .

 

وی با بیان اینکه انتخابات مذکور به عنوان حق انتخاب و فرصت دیگری برای عموم ملت است تا در سربلندی نظام شرکت داشته باشند تصریح نمود:  عوامل اجرایی انتخابات باید با در نظر گرفتن تمامی شرایط زمینه مشارکت حداکثری همه مردم را فراهم آورند.

 

 معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار به تعامل بسیار خوب هیئت های نظارت و دست اندرکاران انتخابات شهرستان اشکذر اشاره کرد و افزود : این همراهی  در دوره های قبل قابل تحسین است  ولیکن باید تلاش نمود با تعامل و همکاری این روند در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا  نیز تداوم داشته باشد.

 

طالبی خاطر نشان کرد: آن چیزی که همه دست اندکاران انتخابات را به هم پیوند می دهد قانون و دستور العمل های قانونی است که همه را ملزم به رعایت آن نموده است.

 

معاون استاندار گریزی نیز به صحبت های ریاست محترم جمهوری زد و افزود : نکته قابل تامل ،تاکید دولت در عدم  استفاده از امکانات عمومی و بیت المال برای مباحث مربوط به انتخابات است و این موضع و تکلیفی است که رییس جمهور برای فرمانداران مشخص شده است.

 

رییس ستاد انتخابات استان یزد در بخش دیگری از صحبت های خود به بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل گروه های ذی نفوذ، سازمان های مردم نهاد و تشکل های مختلف صنفی و سیاسی برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت   : بر مبنای قانون تمامی دستگاه ها و سازمان ها ضمن اینکه ملزم به همکاری با عوامل اجرایی هستند نیز می بایست فضایی مناسب  برای مشارکت حداکثری مردم فراهم آورند .

 

وی خاطر نشان کرد: نکته قابل تحمل در بحث برگزاری همزمان دو انتخابات رییس جمهوری وشوراهای شهر و روستا بحث هیئت اجرایی مشترک در هر دو انتخابات است که مستلزم همکاری و تعامل هیئت نظارت در شورای نگهبان است.

 

"محمد علی شاه حسینی "فرماندار اشکذر نیز در صحبت های خود به زمان اندک برای برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شورهای اسلامی شهر وروستا اشاره کرد و اظهار داشت: رای مردم حق الناس است و ما به عنوان کارگزاران نظام ضمن توجه به توصیه بزرگان کشور تمام همت خود را برای امانت داری و صیانت از آرای مردم درانتخابات به کار خواهیم بست .

 

رئیس هیات اجرایی شهرستان اشکذر  با بیان اینکه ستاد انتخابات این شهرستان تشکیل گردیده و با صدور احکام اعضای ستاد مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده است گفت: انتخابات شوراها در این دوره در دو حوزه شهر اشکذر و شهر خضرآباد ودر 14 روستای بخش مرکزی و 19 روستای بخش خضرآباد برگزار می شود.