دیدار فرماندار اشکذر با دهیاران بخش خضرآباد/ هادی‌نسب: دهیاران به دنبال اجرای برنامه‌های خلاقانه باشند

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در این دیدار بعد از شنیدن سخنان دهیاران روستاهای بخش خضرآباد، کمبود منابع و امکانات را از مهمترین چالش‌های این بخش عنوان و خاطرنشان کرد: با وضعیت موجود و نامناسب اعتبارات، دهیاران باید به دنبال اجرای برنامه‌های خلاقانه با کمترین هزینه و اعتبارات مالی باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اشکذر، هادی هادی‌نسب فرماندار اشکذر با همراهی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، با حضور در بخش خضرآباد با دهیاران این بخش دیدار و پیرامون مشکلات و مسائل روستاها گفتگو کرد.

هادی‌نسب فرماندار شهرستان اشکذر در این دیدار که بخشدار خضرآباد و مسئول حراست فرمانداری نیز وی را همراهی می‌کردند؛ بعد از شنیدن سخنان دهیاران روستاهای بخش خضرآباد، کمبود منابع و امکانات را از مهمترین چالش‌های این بخش عنوان و خاطرنشان کرد: با وضعیت موجود و نامناسب اعتبارات، دهیاران باید به دنبال اجرای برنامه‌های خلاقانه با کمترین هزینه و اعتبارات مالی باشند.

هادی‌نسب ادامه داد: دهیاران حلقه ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و نقش مؤثری در هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و پیگیری امور آنها و تسهیل فرایند انجام امور در سطح محلی را برعهده دارند و باید از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی در اجرای برنامه‌های عمرانی و توسعه‌ای استفاده کنند.

وی افزود: از ابتدای حضور در شهرستان تأمین و تقویت زیرساخت‌های مربوط به آب و راه دسترسی را به عنوان اولویت‌های بخش خضرآباد مدنظر قرار دادیم و درخصوص جاده دسترسی به بخش خضرآباد برای تعریض قسمت‌هایی از جاده مزبور تاکنون از منابع و ظرفیت‌های موجود استفاده و با توجه به پیگیری‌های مکرر و تخصیص اعتبار تعریض و بهسازی این جاده برای سال 1400 و1401، انشاالله کل مسیر با ابنیه مورد نیاز از جمله 11 دهانه پل اجرا خواهد شد.

فرماندار اشکذر موضوع آب را از دیگر اولویت‌های بخش خضرآباد قلمداد کرد و گفت: با توجه به روند عملیات عمرانی آبرسانی به روستاها، می‌توانیم این نوید را بدهیم که تا پایان سال 1400 همه روستاهای بخش خضرآباد به آب شرب دسترسی داشته باشند.

هادی‌نسب به تأمین زیرساخت‌های مسکن روستایی نیز اشاره و تصریح کرد: این موضوع بارها در جلسات شورای مسکن مورد نقد و بررسی قرار گرفته است و انتظار می‌رود متقاضیان برابر قوانین و ضوابط اقدام به ساخت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اشکذر احداث جاده سه‌راه طبس به میدان فولاد آلیاژی را از دیگر برنامه‌های دولت در شهرستان اشکذر دانست و افزود: با احداث این جاده از ترافیک جاده‌های منتهی به بخش خضرآباد کاسته خواهد شد و مناطق مختلف شهرستان از این جاده منتفع خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت وجود یک شرکت تعاونی پویا و فعال با حمایت همه جانبه دهیاران بخش خضرآباد تأکید کرد و خواستار همفکری و همکاری بیشتر دهیاران در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای شد.

گفتنی است ممنوعیت خرید و فروش زمین‌های مستثنیات، مشکلات مربوط به آرد و نان، آنتن دهی و مخابرات، تردد کامیون‌های صنایع و معادن، آلودگی زیست محیطی صنایع از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.