در نشست بانوان عنوان شد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر؛ علیرضا ابوالحسنی در نشست بانوان شهرستان اشکذر بابیان اینکه دولت تدبیر و امید بر حضور و مشارکت مؤثر بانوان در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی تأکید ویژه‌ای دارد اظهار داشت: بانوان به‌عنوان نیمه‌ای از جامعه از پتانسیل‌های بالایی برخوردارند و کشور به جهت توسعه و پیشرفت نیازمند حضور آنان است.

 

معاون فرماندار اشکذر با اشاره به‌ضرورت حفظ جایگاه زنان در تحکیم بنیان خانواده و نیز نقش تربیتی و آموزشی آنان در پرورش فرزندان گفت: دولت دوازدهم می‌کوشد تا با حفظ این ویژگی‌ها شرایط را برای رشد و حضور مؤثر آنان در مباحث مختلف مدیریتی فراهم نماید.

 

وی تعادل بخشی جایگاه بانوان در خانواده و حضور در اجتماع را برای جلوگیری از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی ضروری عنوان کرد و افزود: بانوان ایرانی با حفظ این تعادل توانسته‌اند در طول چهار دهه اخیر پویایی و پیشرفت ایران اسلامی را رقم زنند که این شایسته تقدیر است.

 

ابوالحسنی نقش مؤثر سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکیل آن با هسته بانوان را در رفع مشکلات این حوزه مؤثر دانست و تصریح نمود: بی‌تردید نقش‌آفرینی بانوان در زمینه‌های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی مؤید این مطلب بوده و ضروری است این مشارکت فعال استمرار داشته باشد.

 

در ادامه این نشست بانوان نیز با ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود مشکلات و مسائل پیرامون حوزه خود را ابراز و در خصوص رفع این دغدغه‌ها گفتگو و تبادل‌نظر کردند.