نشست شوراي اداري صدوق با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري صدوق، "مرضيه وحيد دستجردي"وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در نشست شوراي اداراي شهرستان صدوق گفت: توفيق حاصل شد تا در سومين سفر استاني به يزد در خدمت مردم خوب ،مهربان و مومن استان يزد و شهرستان صدوق باشيم.

وي افزود: استان يزد يكي از قطب‌هاي درماني و آموزشي كشور است كه خدمات شايان توجهي را ارائه مي‌دهد و وضعيت استان يزد از نظر بهداشتي و درماني، شاخص‌هاي سلامت در خانه‌هاي بهداشت، پزشكان و پرسنل درماني نسبت به كل كشور بهتر است.

عالي ترين مقام وزارت بهداشت تاكيد كرد: براي ساخت اين بيمارستان 40 درصد از طرف يكي از خيرين شهرستان  و 60 درصد مابقي از سوي دولت تامين  هزينه مي گردد.

فرماندار صدوق نيز در اين نشست گفت: كسب رتبه نخست اين شهرستان در كنكور سراسري در دو دوره متوالي و نيز حضور 6 هزار دانشجو در سه واحد دانشگاهي از افتخارات اين شهرستان است.

وي افزود: اين شهرستان تنها صادركننده كشت گلخانه‌اي به كشورهاي آسياي ميانه در استان يزد است.

عبداللهي ادامه داد: در توليدات كشاورزي و دامداري از جايگاه خوبي در سطح استان برخورداريم و بيشتر خواسته‌هاي مردم شهرستان مربوط به احداث بيمارستان، كتابخانه مركزي، پارك بزرگ شهر و توسعه و تجهيز درمانگاه‌هاي شبانه‌روزي است.

وي درباره مشكلات شهرستان صدوق گفت: اين شهرستان داراي بالاترين آلايندگي هوا در بين شهرستان‌هاي استان است و اين معضل در آينده شهرستان را با چالش هاي جدي مواجه خواهد كرد.

وي افزود: تداوم محروميت در بخش خضرآباد و مشكلات بهداشتي درماني آن نيز باید مرتفع شود.

 احداث مجتمع فرهنگي، حوزه علميه خواهران و برادران ، تكميل مصلاي شهر اشكذر ، گازرساني به مناطق بخش خضرآباد و ارتقاي دهستان ندوشن به بخش از ديگر مواردي بود كه توسط "حجت الاسلام و المسلمين طالبيان"امام جمعه اشكذر در نشست شوراي اداراي مطح گرديد و وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي قول رسيدگي و پيگيري داد.

 

                

                  

       

        

 

دستجردي نياز شهرستان صدوق به بيمارستان را ضروري دانست و گفت:انتظار ميرود با كمك هاي خيري و پگيري هاي فرماندار شهرستان صدوق اين مهم به زودي محقق شود.