نشست شورای فرهنگ عمومی صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"سعید عبداللهی" فرماندار این شهرستان روز شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی که در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد بر لزوم توجه به مبانی حجاب  عفاف در جامعه تاکید کرد.

وی افزود:جهان غرب براي جدايي انسان از هويت و خصلت‏هاي فطري بشر، مجاري و راه‏هايي را انتخاب مي‏كند تا بتواند به مقاصد خود برسد.

فرماندار صدوق در ادامه به تبيين راهكار در اين خصوص پرداخت و افزود: يكي از اين راه‏ها، دين‏زدايي است و از آنجا كه مهم‌ترين عنصر هر ديني، مقوله حجاب و عفاف در آن دين است در واقع غربي‌ها با گرفتن عفاف از زنان و جوانان مسلمان مي‌خواهند،‌ اسلام را از ما بگيرند.

عبداللهی  با اشاره به ايجاد شرايط براي دروني كردن عفاف، اظهار داشت: اگر كسي بتواند عفاف خود را با نگهداري از محرمات جنسي، حفظ كند، هم شرايط عفاف فطري خويش را حفظ كرده و هم مهم‌ترين خواسته دين را برآورده كرده است.

این مقام مسئول اضافه كرد:‌ اينكه دشمنان براي دين‏زدايي به سراغ عفاف‏زدايي رفته‏اند، كاملاً مشخص است؛ نماد دين اسلام، حجاب و عفاف زن مسلمان است و اگر آنها موفق شوند عفاف را از زنان مسلمان بگيرند، آنوقت توانسته‏اند دين اسلام را هم سركوب كنند.

"حجت الاسلام و المسلمین طالبیان"امام جمعه اشکذر نیز در این نشست به بحث طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: مسئله طلاق را میتوان بحرانی پنداشت که آمار آن نه‌ تنها در مملكت‌ ما، بلكه‌ در تمام‌ جهان‌ رو به‌ افزايش‌ است‌.

وی افزود: مشكلاتي‌ از قبيل‌ فقر، عدم‌ درك‌ متقابل‌، دخالت‌ خانواده‌، اعتياد، ازدواج‌ مجدد و غيره‌ عواملي‌ هستند كه‌ اين‌ آمار را بالا مي ‌برند و  در این بین  زمانی می توانیم در کنترل آمار طلاق و کاهش میزان آن موفق باشیم که  با استفاده از شیوه های نوین آموزشی ، خانواده ها را با تهدیدهای ناشی از معضل طلاق و رمینه های ایجاد آن آشنا نماییم.

در این نشست همچنین از سوی فرماندار صدوق از  تلاش "سید حسین پوررضوی" ریز نویس قرآن  که نسب به کتابت قرآن بروی انواع سنگ همت گمارده بود تشکر و قدردانی شد.

احداث نمازخانه در ورزشگاه ها، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سطح شهرستان،آسیب شناسی طلاق و زیباسازی شهر اشکذر از اهم موارد مطرح شده در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان صدوق بود.