نماینده مردم یزد و صدوق در خانه ملت و فرماندار صدوق از ندوشن بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق، "سعید عبداللهی" فرماندار این شهرستان به اتفاق "علی اکبر اولیا" نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی روز شنبه از شهرندوشن بازدید کردند.

فرماندار صدوق در این بازدید به ظرفیت های بالای ندوشن در ابعاد علمی، فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: این شهر با سابقه و قدمت دیرینه خود همواره در سطح استان به عنوان شهری با فرهنگ غنی و تاثیرگذار مطرح بوده است.

وی اقدامات دولت در خدمت رسانی به مناطق محروم را یادآور شد و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های مهم مردم این شهر ارتقا به بخش بوده است که با پیگیری های صورت گرفته انتظار می رود این مهم به زودی محققق شود و در دور سوم سفر ریاست جمهوری به استان این ارتقا رسما اعلام گردد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید به ظرفیت فرهنگی ندوشن اشاره کرد و افزود: در میان نخبگان کشور فرزندان بزرگ شده از این شهر به فراوانی یافت می شوند.

وی آثار باستانی و ابنیه تاریخی این شهر را نشان از تمدن و فرهنگ مردم  این شهر دانست و اظهار داشت: احیای بافت تاریخی و مرمت آثار باستانی این شهر ضروری است و نظارت  بیشتر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بر ابینه ها و مکان های تاریخی ندوشن نظیر حمام قلعه، خانه کلانتری ها، منارجنبان مسجد جامع و خانه قلعه ای ها را می طلبد.

اولیا همچنین در این بازدید پیشنهاد کرد در راستای تقویت بعد گردشگری ندوشن،  جشنواره ای در این شهر برگزار شود و از شخصیت های استانی و کشوری علاقه مند به ندوشن دعوت گردد تا از پتانسیل گردشگری این شهر کهن بازدید به عمل آورند.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین از زحمات اعضای شورای اسلامی این شهر به خاطر نظارت بر مجموعه شهری و اقدامات ارزنده در راستای عمران و آبادانی ندوشن تشکر و قدردانی کرد.

ندوشن با بیش از 5 هزار نفر جمعیت در فاصله 80 کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد.