مدیرکل مدیریت بحران عنوان کرد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اشکذر، "محمدعلی شاه‌حسینی " در نشست مدیریت بحران شهرستان اشکذر بابیان اینکه آموزش به‌عنوان کلیدی‌ترین نکته در مدیریت بحران شناخته می‌شود افزود: مدیران دستگاه‌های شهرستان با بهره‌گیری از ظرفیت موجود تمام همت خود را برای آموزش جامعه هدف خود به کاربندند.

 

فرماندار اشکذر با اشاره به برخی نقاط حادثه‌خیز و بحرانی در این شهرستان نیز گفت: در حال حاضر اولویت اول مدیریت بحران شهرستان تعمیر خط لوله انتقال آب شهری اشکذر است که امیدواریم با اختصاص بودجه لازم هر چه سریع‌تر مشکل آن مرتفع گردد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد هم در صحبت‌های خود بابیان این‌که امکانات دولتی به‌تنهایی جوابگوی نیازها در مواقع حساس و بحرانی نخواهد بود اظهار داشت: باید از هم‌اکنون زمینه و شرایط لازم را برای مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت سازمان مردم‌نهاد فراهم کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در استان یزد در خصوص امکانات موردنیاز پیش‌بینی‌های لازم انجام‌شده است تصریح نمود: دستگاه‌های متولی نیز باید آموزش‌های لازم را درزمینهٔ کمک‌های اولیه، اطفای حریق، مانور زلزله و مانور میدانی برای مجموعه خود و احیاناً جامعه هدف خود مدنظر قرار دهند تا در زمان وقوع حوادث احتمالی با کمترین تلفات روبرو شویم.

 

"هادی هادی نسب " تهیه بانک اطلاعات امکانات خصوصی و دولتی برای مواقع بحرانی را ضروری عنوان کرد و گفت: پیشگیری، مقابله، بازسازی و بازتوانی چهار هدف اصلی ستاد مدیریت بحران در استان یزد است که مصممیم تا آن را در تمامی شهرستان‌های استان به اجرا درآوریم.

 

هادی نسب با اشاره به اینکه هدف مديريت بحران ارتباط آسان و تعامل سازمان‌یافته با مسئولین مناطق مختلف در زمان وقوع بحران است افزود: در حال حاضر مهم‌ترین اقدام راه‌اندازی شبكه مشترك ارتباط بي‌سيم اضطرار در دستگاه‌هاي امدادي است.

 

وی بابیان اینکه اين شبكه در مرکز استان راه‌اندازي شده است ا فزود: هم‌اکنون در حال فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم جهت راه‌اندازی شبکه بی‌سیم اضطرار در شهرستان اشکذر هستیم و امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها سال آینده از آن بهره‌برداری کنیم.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد با اشاره به انتخاب دهستان رستاق به‌عنوان پایلوت بیمه روستایی حوادث در شهرستان اشکذر از بیمه حوادث نمودن بیش از 50 درصد مراجعین شهری و روستایی در سطح استان خبر داد.

 

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود اختصاص اعتبارات به دستگاه‌های متولی در خصوص برنامه‌های مدیریت بحران را منوط به ارسال پیاده‌سازی طرح‌های بحرانی به ستاد مدیریت بحران استان عنوان کرد.