نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان صدوق برگزار شد

شناسه : 781104

نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان صدوق برگزار شد


نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان صدوق برگزار شد

نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان صدوق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صدوق،"محمدعلی شاه حسینی" روز چهارشنبه در نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان که در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شد با تأکید بر تقویت جنبه های فرهنگی و پیشگیرانه در امر مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید با مشارکت همه دستگاهها و کارشناسان صاحب نظر به تولید و اجرای برنامه های فرهنگی اقدام کرد.

سرپرست فرمانداری صدوق افزود: وظیفه مسئولان فرهنگی و دینی کشور، تقویت روحیه دین باوری در جوانان است چرا که دین خود می تواند سد محکمی در برابر بلای خانمان سوز اعتیاد باشد.

وی خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است جامعه ما یک جامعه مذهبی است و طبیعتاً آموزه‌های دینی می‌تواند به عنوان کارآمدترین، اثرگذارترین و مفیدترین مؤلفه در امر پیشگیری و حتی درمان اعتیاد مؤثر باشد.

شاه حسینی با اشاره به موارد متعددی که باعث ایجاد ناهنجاری در سطح جامعه و نیز گرایش نسل جوان به سمت اعتیاد می شود گفت: نکاتی نظیر عدم اعتقاد دینی والدین، از هم گسیختگی خانواده، حاکم نبودن ارزش ها در محیط خانه و بین اعضای خانواده، معاشرت های ناسالم و فقدان مهارتهای ارتباطی میان اعضای خانواده به ویژه والدین با فرزندان وهمچنین آشنا نبودن با روشهای صحیح تربییتی که در آموزه های دینی فروان آمده است از جمله موضوعاتی است که می تواند به جایگاه و کانون خانواده لطمه های جدی وارد کرده و جوانان را به سمت اعتیاد سوق دهد.

سرپرست فرمانداری صدوق در ادامه از اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان خواست تا در جلسات آتی این نشست تحلیل مقایسه ای و آماری از وضعیت مواد مخدر شهرستان صدوق نسبت به سال قبل تهیه و ارائه نمایند.

ارائه آموزش های لازم به نوجوانان و جوانان در سطح مدارس شهرستان، برگزاری دوره های آموزشی ویژه والدین و برگزاری کارگاه های آموزشی مبارزه با مواد مخدر در سطح شهرستان از مهمترین مصوبات این نشست بود.

شهرستان صدوق با بیش از 30 هزار نفر جمعیت در فاصله 12 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.